BMW M2 Competition

BMW M2 Competition Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW M2 Competition Alınır mı?

BMW M2 Competition Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW M2 Competition Alınır mı?

BMW, sürekli olarak modellerinde güncellemeyi tercih ederken; M ailesinde bulunan M3 ve M4 modelleri sonrasında M2 modeli için yeni yapılan güncellemesi olan “Competition” adını verdiği özel seriyi tanıttı.

Yeni BMW M2 Competition, daha güçlü motoru ve özel detayları sayesinde M2 coupe modeline göre bayağı değişikliğe uğrarken, M2 modeline göre 40 PS VE 85 Nm tork daha güçlü bir motora kavuşmuş.

BMW M2 Competition

BMW M2 Competition Genel Özellikleri

BMW M2 Competition dış özellikleri açısından LED farları, ön ve arka park sensörü ile 19’’ lik jantları ile dikkat çekerken; önde 6 pistonlu arkada 4 pistonlu olan fren disklerini tercih etmiş.

İç kabinine bakıldığı zaman deri- alcantara kombini ile M2 logolu yarış koltukları öne çıkarken, anahtarsız giriş ve çalıştırma, navigasyon sistemi, M2’de kullanılan multimedya sistemi gibi özelliklere de yer verilmiş. Aynı zamanda güvenlik açısından da yaya algılama özelliği, çarpışma önleme asistanı, şerit takip sistemi, şerit uyarı sistemi, tarfik işaretlerini algılama ile geri görüş kamerası gibi farklı sistemlerin kullanılması ile araç daha güvenilir hale getirilmiş.

BMW M2 Competition

BMW M2 Competition Teknik Özellikleri

BMW M2 Competition modelinin kaputuna bakıldığında her zaman ki gibi 3.0 litre 6 silindirli turbo benzinli motor kullanıldığı görülüyor. Ama motor yeni haliyle 410 PS 550 Nm tork güç üretiyor ve 6 ileri manuel şanzımana sahip olan araç 0 kilometreden 100 kilometre hıza 4,4 saniyede ulaşıyor. 7 ileri M DCT şanzımana bakıldığı zaman hızlanma süresinin 0,2 saniye azaldığı 4,2 saniye olduğu görülüyor.

BMW M2 Competition modelinin standart modeline bakıldığında maksimum hızın 250km/s olduğu görülürken, M sürüş paketine sahip olan model de maksimum hız 280 km/s hıza çıkıyor.

BMW M2 Competition modeli manuel şanzımanı ile 100 kilometrelik mesafede 9,2 litre yakıt tüketirken, M2 coupe 7 ileri DCT versiyonunda bunun sadece 7,9 litre olduğu görülüyor. Bu açıdan bakıldığında yakıt tüketimi konusunda çok cömert olduğu görülüyor.

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*