En İyi Bronzer Hangisi, Fiyatı, Faydaları ve Yan Etkileri, Kullanıcı Yorumları

En İyi Bronzer Hangisi? Kişiye Özel Bronzer Önerisi

Kozmetik sanayi, son zamanlarda gelişiminde büyük bir hız kazandı. Özellikle kadınların ilgisini oldukça çeken bir konu halini alan makyaj yapımı içerisinde bulundurduğu malzemeler ile büyük önem kazandı. Bronzer ise bunlardan sadece bir tanesi…

Genel olarak cilt rengini koyulaştırmak için kullanıldığı düşünülse de cildinize belirli bir boyut kazandırmak ve gölgelendirmek için de kullanılabiliyor. Ancak bronzer seçiminde ve kullanımında dikkat etmeniz gereken birçok püf nokta var. Bu nedenle insanlar en iyi bronzer hangisi karar veremiyorlar.

Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit. En iyi bronzer hangisi sorusuna cevap bulmak istiyorsanız öncelikle cildinizi tanımanız gerekiyor. Zira kullanacağınız ürünlerden hangisinin en iyi olduğuna karar verebilmeniz için öncelikle cilt tipinize ve cilt renginize uygunluğuna karar vermelisiniz.

Cilt Tipine Göre Bronzer Seçimi

En iyi bronzer hangisi karar verebilmeniz için öncelikle cilt tipiniz nasıl buna karar vermelisiniz. Çünkü cilt tipine göre bronzer seçimi değişkenlik göstermektedir. Şayet sizin cildiniz yağlı cilt tipi kategorisine giriyorsa özellikle krem tipli, ışıltılı bronzerlardan uzak durmanız gerekiyor. Eğer yağlı bir cilt tipine sahip iseniz pudra tarzı bronzer çeşitleri sizin için daha uygun olabilir. Tam tersine cilt tipiniz kuru tarzda ise krem bronzer çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Ten Rengine Göre Bronzer Seçimi

Cilt tipinize göre bronzer seçiminizi yaptıysanız sıra ten renginize göre en iyi bronzer hangisi buna karar vermek. Zira ten rengine uygun seçilmeyen hiçbir makyaj malzemesi hoş bir görüntü yaratmayacaktır. En iyi bronzer hangisi seçerken özellikle buna dikkat etmeniz gerekiyor. Şayet beyaz bir ten rengine sahipseniz kullanıldığında oldukça doğal bir görüntü yaratan şeftali tonlu bronzerlar en uygunları. Tam tersine esmer tenli iseniz çikolata rengi tonlarında bronzerlar daha uygun olacaktır.

Bronzer Çeşitleri

Bütün bu anlatılanların dışında ise birkaç çeşit bronzer seçeneği bulunuyor. Eğer yüzünüzde aydınlık bir etki bırakmak istiyorsanız ışıltılı tarz bronzerlar sizler için en uygunları olacaktır. Tam tersine daha mat bit görüntü ve izlenim yaratmak istiyorsanız mat bronzer kullanımı sizler için daha iyi olacaktır. Bunun dışında ise transparan tip dediğimiz bronzerlar daha sade ve doğal bir kullanım sunarak günlük makyajınıza doğallık katacaktır.

Bronzer Fiyatları

Make Up Forever Bronzer fiyatı yaklaşık olarak 200 TL civarındadır.

Nars Bronzer fiyatı, 180 TL civarında olup resmi internet sayfası üzerinden de alınabilmektedir.

The Balm Bahama Mama Bronzer fiyatı 75 ile 85 TL arasında, tüm Gratis mağazalarında satılmaktadır.

Bronzer Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Cilt tipinizi öğrenin

Cilt tipinizi bilmiyorsanız, en yakın zamanda cilt tipinizi öğrenerek, doğru makyaj yapma ve daha çekici görünme yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

  • Cilt tipinizle uyumlu bir bronzer satın alın

Kozmetik mağazadan ya da internetten bronzer satın almadan önce bronzerın hangi cilt tipiyle uyumlu olduğunu mutlaka öğrenin.

Işıltılı ve likit bronzer ve allıkların yağlı ciltler için uygun olmadığını ve yağlı ciltlerde parlamaya neden olabileceğini unutmayın.

  • Ten renginizi de göz önünde bulundurun

Kumral, esmer ya da beyaz… Cilt tonunuzu göz önünde bulundurarak, bronzer satın almanız, daha doğal bir görünüm yakalamanızı sağlayabilir.

Birkaç tondan daha koyu bir bronzer kullanmanız; cildinizde yapay bir görünüme neden olabileceğinden kendi cilt tonunuzdan en fazla 2 ton koyu bronzer kullanmaya çalışın!

Bobbi Brown Bronzing Powder

Dünyanın en kaliteli makyaj markalarından biri olarak kabul edilen Bobbi Brown, ülkemizde de bayanlar tarafından yoğun bir ilgi görüyor. Fiyatı 200 TL…

Benefit Likit Mat Bronzer

Hayvan severlerin yakından takip ettiği bir marka olan, hayvan deneyi yapmayarak, hepimizin takdirini ve saygısını kazanmayı başarmış olan Benefit’in fiyatı, 150 ile 300 TL arasında değişiyor.

MAC Bronzer

Likit yapısı ile aşırı yağlı ciltlerde dağılmaya ve kötü bir görünüme yol açabilen MAC Bronzer; kuru ve karma cilt yapısı bulunan bayanların kullanımına uygun bir ürün olarak, MAC markasının en çok satılan ürünleri arasında bulunuyor. Fiyatı 180 TL…

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*