Galaxy Note 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Galaxy Note 8 modeli bir cihazınız varsa, ekran görüntüsü alma konusuna takıldıysanız, anlatacaklarımızdan sonra firmanın gerçekten de kullanıcılarına birçok seçenek sunduğunu görebilirsiniz. Ekran görüntüsü alabilmek için üç farklı yol izleyebilirsiniz.

1-) Klasik Yöntem

Neredeyse her telefonda aynı olan ekran görüntüsü alma yöntemlerinden birisi de klasik yöntemdir. Note 8 modelinde, ses kısma ve güç tuşuna 2 saniye boyunca basılı tutarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

2-) S-Pen Kullanarak Ekran Görüntüsü Almak

İkinci yöntem olarak da, cihazınızda bulunan S-Pen’i kullanabilirsiniz. Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulamaya girdikten sonra, S-Pen’i telefondan çıkartın. Daha sonra karşınıza gelen menüden Akıllı Seçim(Smart Select) seçeneğine dokunun. Daha sonrasındaysa ekran görüntüsü almak istediğiniz bölgeyi seçin.

3-) Temassız Ekran Görüntüsü

Öncelikle bunu yapabilmek için telefonunuzun Ayarlar kısmına girerek, Gelişmiş özellikler menüsünden Ekranı yakalamak için elinizi kenara kaydırın seçeneğini aktif etmelisiniz. Daha sonra ekran görüntüsü çekmek istediğiniz yere gelerek elinizi dik bir konumda telefonun ekranına yakınlaştırın. Sağdan sola veya soldan sağa elinizi götürerek, ekranın görüntüsünü temassız olarak çekebilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*