Japan Display, Yeni Ekranını Duyurdu!

Japan Display 18: 9 en / boy oranına sahip 6 inç ekranını tamamen duyuru yaptı.  JDI, alt çerçevede kullanılan alanın diğer alanlara kadar inceltilmesine izin veren ve aynı zamanda yüksek yoğun kablo sistemi tercih eden”Tam Etkin” LCD ekran olarak isim verildi. Ekran, daha koyu siyah renklere izin veriyor ve Pixel Eyes teknolojisi ile beraber geliyor. Tüm bunlara ek olarak ıslak parmakları olan kullanıcılar da bu ekranları sorunsuz kullanabilecek. İkincisi olarak suya dayanıklı bir ekran olarak geleceği de verilen bilgiler arasında.

Sony bilindiği gibi çoğu zaman JDI’yı ekranlar için kaynak olarak kullanırken Sony’nin bir diğer amiral gemisi Xperia modelinde de bu ekranları kullanacak gibi görünüyor.

Sonuç olarak Sony, JDI ortak girişimin öncüsü olan şirketlerden bir diğeri. Diğer ikisi ise bilindiği gibi Hitachi ve Toshiba şirketi. Ayrıca, LG ve Samsung’da bu sene netliğe kavuşan bir karar sebebi ile, 2017-2018 amiral gemilerinde 18: 9 en-boy oranı yüksek ihtimal artış gösterecektir.

Her ikisi de daha öncelerden tamamen kullanılmış olan 16: 9 en-boy oranının dışında diğer modellerinde 18: 9 en-boy oranını tercih ediyorlardı. 18: 9 en-boy oranı, video izlemek için bulunmaz bir ekran olarak gelecek.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*