Sony Xperia XZ Özellikleri Nelerdir? Alınır mı?

Fotoğraf alanında mükemmel başarısı ile tanınan Sony, Xperia XZ modeli ile de bu başarısını sürdürmeye oldukça kararlı gibi gözüküyor. Kullanıcı odaklı bir işletim sistemi sağlayan Sony’nin yeni amiral gemisi olan Xperia XZ’ye ait “Sony Xperia XZ özellikleri nelerdir? Sony Xperia XZ ne kadar? Sony Xperia XZ alınır mı?” sorularının cevabını araştırdık. Gelin, birlikte inceleyelim.

Sony Xperia XZ Özellikleri Nelerdir?

Bir çok fotoğrafçıyı etkileyerek kendisine çekmeyi başaran Sony, Xperia XZ modeli ile de bu başarısını sürdürmeye oldukça kararlı gibi gözüküyor. Kamerasında kullandığı RGBC-IR sensörü sayesinde ışık koşullarını analiz ederek, göz ile görünen renklere en uygun renkleri fotoğraf olarak kaydetmeyi amaçlayan Sony, kullanıcılarına beyaz dengesini yapılandırma olanağının yanında, detaylı renk ayarları, infraded bilgi ölçümü gibi her fotoğrafçının kullandığı özellikleri sunuyor. Sony’nin neredeyse her yeni ürününde kullanılan suya karşı dayanıklılık, Xperia XZ modelinde de bulunuyor.

Sony’nin “kullandıkça hızlanan” şeklinde tanımladığı yeni bir işletim sistemi tarzına sahip olan Xperia XZ, kullanma yönteminizi, sık kullandığınız uygulamaları ve günlük telefon alışkanlıklarınızı hafızasına kodlayarak, sizin için özel kullanım yolları hazırlayıp, daha rahat ve hızlı bir kullanım deneyimi yaşamanızı sağlamayı amaçlıyor.

Sony Xperia XZ Ne Kadar?

256gb’a kadar artırılabilir hafızaya sahip olan Xperia XZ, 5,2 inçlik Full HD ekranı ile Hepsiburada üzerinden 2309 Türk Lirası karşılığında alıcıları ile buluşuyor. 2900 mAh batarya gücüne sahip olan Sony’nin amiral gemisi, 24 ay garanti sunuyor.

Sony Xperia XZ Alınır Mı?

23 megapiksel gibi oldukça iddalı bir kameraya sahip olan Sony Xperia XZ, Android 6.0.1 Marshmallow ile sunulmasının yanında 2,15 GHz Dual Core + 1,6 GHz Dual Core gibi önemli bir güce sahip işlemcisi ile tavsiye ettiğimiz telefonlar listesinde ilk sıralardaki yerini uzun süre koruyacak gibi.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*