Sony Xpreia XA1 Ultra Türkiye’de Satışa Başladı

Sony akıllı telefon anlamında sektöre çok hızlı girmiş olup amiral gemilerini ilk olarak piyasaya çıkarmış isminden çok fazla söz ettirmeyi başarmıştı. Bu başarıyı bozmamak için orta segmentte telefonlar çıkarıp akıllı telefon piyasasında önemli bir oyuncu olmayı hedefliyor. Orta segment telefonları arasında ise Sony Xpreia XA1 Ultra Türkiye piyasasına sundu.

Türkiye’de raflarda yerini alan yeni akıllı telefon 1899 TL etiketi ile satışlara başladı. Pembe, altın ve siyah renk seçenekleri ile oldukça güzel bir renk yelpazesine sahip oluyor.

Telefonun şarjı uzun süre gitmesi için 2700 mAh büyüklüğünde pil kullanılırken hızlı şarj teknolojisi ile desteklenmiş durumdadır. Ayrıca gün boyu şarjın daha uzun süre gitmesi için Akıllı Temizleyicisi adından bir özellik kullanılmayan uygulama ve ön belleği otomatik olarak temizleyerek daha iyi bir batarya kullanımı sağlamaktadır.

Sony bütün telefonlarına yansıtmış olduğu harika kamera özelliğini bu modele yansıtmış olmakta olup 4K kamera kaydı yapabilen F2.0 diyafram değerinde olan 23 megapiksel özelliğinde bir kamera yer almaktadır. Ön kamerası ise arka kamerasında hiç geri kalmamış olup 16 megapiksel özelliğinde bir kamera yer almaktadır.

4GB RAM yer almakta olup Full HD özelliğinde 6 inç ekrana sahip olmakta olup bunu Helip P20 işlemci ve 8 çekirdek ile beslemektedir. Ayrıca Xpreia XA1 Ultra’nın kişileştirebileceğiniz bir çok özelliği de bulunmaktadır.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*