WhatsApp’ ın Hali Hazırda Yeni Özelliği!

 

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarını memnun etmek için tüm eksik noktaları gidermeye devam ediyor. WhatsApp için Android beta, cihazınızda depolamayı yönetmenizi sağlayacak yeni bir özelliği sunuyor. iOS kullanıcıları için daha önceden beğenilen depolama özelliği, sohbetlerin telefonda kullandığı alan miktarının ayrıntılı bir ayrımını sunuyor.

Bir Android kullanıcısı iseniz bu adımları takip ederek yeni özelliği kullanabilirsiniz. Öncelikle WhatsApp beta Android uygulamasını güncellemeniz gerekiyor. Diğer bir adımda ise Ayarlar, Veri ve Depolama Alanı Kullanımına tıklayarak uygulamanın tüm sohbet oturumlarınızı yükleyene kadar beklemelisiniz. Karşınıza çıkacak olan ekranda WhatsApp’ ta kişilerin iletişimindeki kapladığı alanı görebileceksiniz.

Aynı zamanda bireysel sohbetlerinizin veya hangi grupların diğerlerinden daha fazla yer kapladığını da bilmiş olacaksınız. Tüm bu söylenilenleri yaptıktan sonra bir gruba veya sohbetlere tıklamanızla birlikte kısa mesajlar, resimler, sesli mesajlar, dokümanlar ve videolar da olmak üzere alınan veyahut gönderilen her mesaj türünün ayrıntılarını görebileceksiniz.

Ayrıca mesajları ve medya dosyalarını silerek yönetebilirsiniz. Android telefonlar için hazırlanan bu özellik, telefonunuzda oluşan gereksiz tüm mesajları temizlemeniz için oldukça kullanışlı bir özellik olacaktır.

1 Yorum var

  1. sıkı bir watshap kullanıcısı olarak bazı özelliklerden haberimiz olmuyor. bu yazı sayesinde yeni özellikleri keşfettim. Umarım başka özellikler çıkınca da yine benzer bir haberle bizleri bilgilendirirsiniz. teşekkürler.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*