Android’de Instagram Fotoğraflarını Kaydetmek

Son yıllarda bildiğimiz gibi en çok gelişme gösteren sosyal medya araçlarından birisi de Instagram. Günde milyonlarca resim ve videonun paylaşılmasına eşlik eden dev sosyal medya platformu, maalesef bazı hususlarda kullanıcılara yardımcı olamıyor. Özellikle harika bir fotoğraf gören kullanıcı, bu fotoğrafı Facebook’da olduğu gibi kaydedemiyor. Aslında bunun basit bir yolu var fakat, yardımcı bir programdan destek almak gerekiyor.

Android’de Instagram Fotoğraflarını Kaydetmek

Instagram’da dolaşırken birdenbire çok hoşunuza giden bir fotoğraf görebilirsiniz. Bu fotoğrafı kaydetmek isteseniz de, maalesef bunu başaramazsınız. Peki bu tarz fotoğrafları kaydetmek ve bu problemden kurtulmak için ne yapmamız gerekiyor?

  1. İlk olarak Google Play Store üzerinden InstaSave uygulamasını indirmelisiniz.
  2. Uygulamayı indirip çalıştırdıktan sonra, Instagram bilgilerinizle beraber program içerisinde oturum açın. Oturum açtıktan sonra paylaşım akışınız, galeri moduyla karşınıza çıkacaktır.
  3. Kaydetmek istediğiniz resme ulaşın. Bunu yaparken arama butonundan da yararlanabilirsiniz.
  4. Fotoğrafı bulduktan sonra üzerine bir kez tıklayın ve programın içerisinde yer alan sağ üstteki yeşil indirme butonuna basın. Bu işlemden sonra resim inecektir ve galerinize gelecektir.

Instagram’da Kendi Fotoğraflarınızı Kaydetmek

Depolama alanı dolmayan bir telefonda, Instagram üzeri yapılan tüm paylaşımlar genellikle kaydedilmektedir. Tabii ki depolama alanı dolan telefonlarda da bu özellik devre dışı kalmış olabilir. Bu özelliği açmak için de basit bir yol izleyeceğiz.

  1. Instagram’ı açarak profilinize girin.
  2. Sağ üst kısımdaki üç noktalı alana dokunun.
  3. ‘’Save Original Photos’’ özelliğini aktif hale getirin.
  4. Bu özellik videolar için de geçerli olacaktır. Attığınız paylaşımlar kaydedildiğinde ise, galeri akışına düşecektir.

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*