Starbucks Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Günümüzde, adını mutlaka en az 3-4 sefer duyduğumuz gençlerin popüler mekanlarından birisi olan Starbucks firmasını dev bir kahve zinciri olarak nitelendirebiliriz. Özellikle son yıllarda Starbucks’a gençler tarafından ilgi artınca da, firma yeni çalışanlar arayışına girdi. Peki Starbucks çalışma şartları neler, maaşları ne kadar?

Starbucks Çalışma Şartları

Starbucks çalışanları, vardiyalı olarak görevlerine devam etmektedir. Günde ortalama 8 saat çalışan elemanların, kullanabilecekleri mola zamanları da bulunuyor. İş başvurusu yaptıktan sonra başvurunuz kabul olursa, kısa süre içerisinde bir eğitime gireceksiniz. Eğitimde başarılı olur, ortama alışmaya başlarsanız yöneticiler sizin hakkınızda iyi şeyler düşünmeye başlayacaktır. Bu düşünceler de, size kısa sürede işi getirecektir. İşe başladığınızda, geç saatlere kadar kalırsanız servis imkanından faydalanabilirsiniz. Bunun dışında bir servis bulunmuyor. Ayrıca çalıştığınız işte Starbucks Vardiya Müdürü bile olabilirsiniz. Tabii bu durum da, bir hayli çalışma ve referans gerektirecektir. Son olarak firma tarafından sigortanızın yatacağınız da belirtebiliriz.

Starbucks Maaşları

Starbucks maaşları part time, full time ve yöneticiler arasında değişiklik göstermektedir. Full time çalışanlar asgari ücret veya üstünü alırken, part time çalışanlar bu paranın yarısını almaktadır. Aynı zamanda part time çalışanlarda, çalışma saati baz alınır ve en önemli unsurdur. Bu nedenle çalışma saatine bakıldığı için, maaşlar hakkında net bir rakam vermek mümkün olmuyor.

Starbucks Başvuru Süreci

İnternetten online olarak da yapılan süreç, bir hayli zaman alabiliyor. Bunun yerine firmanın herhangi bir şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Bu durum, süreci olduğunca hızlandıracaktır. Başvurudan sonra, size kısa bir mülakat yapacaklar. Mülakatta size sorulan sorulara olumlu cevaplar verin ve asla negatif sonuçlar düşünmeyin. Bu mülakatı başarılı ve güler yüzlü şekilde geçerseniz, yeni işinize başlayabilirsiniz demektir.

 

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*