BMW SUV X7 Özellikleri ve Fiyatı

BMW SUV X7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW SUV X7 Alınır mı?

BMW SUV X7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW SUV X7 Alınır mı?

Tüm dünyanın her zaman dikkatini çekmeyi başaran BMW, yeni yılda da yepyeni SUV modeli ile otomobil severlerin karşına çıkıyor. 2019 yılı için sağlam adımlarla gelmeyi planlayan BMW, yaptığı çalışmalarına SUV teknolojisini de ekleyerek, yepyeni bir model olan BMW X7 modelini üretiyor. BMW X7 modeli, 2019 yılının Mart ayında görücüye çıkacak ama şimdiden orta paketlerinin bile 1,1 milyon TL’den satılması öngörülüyor.

BMW SUV X7 Özellikleri ve Fiyatı

BMW SUV X7 Genel Özellikleri

BMW X7 SUV modeli için pratik bir kasa tercih edilirken, malzeme kalitesi açısından araba sektörü çok fazla etkilenecek. Aynı zamanda X5 modeline göre 23 santimetre daha fazla uzunluğuna sahip olacak araçta, kendinden bağımsız 6 koltukta bulunacak. 5.151 milimetre uzunluğu ile 2.000 milimetre genişliğine sahip olacak araç 1.805 milimetre yüksekliği sayesinde devasa bir teknolojik araç olarak kullanıcıları ile buluşacak.

BMW X7 modelinde standart olarak LED farlar ile birlikte belirgin çizgiler olacak ve araç alışılmışın dışında bir görüntüsü ile otomobil severleri kendisine hayran bırakacak. Aracın bagaj hacmi 1375 litre büyüklüğünde iken, arka koltuklar katlandığında 2569 litreye kadar yükselebilecek.

BMW, tasarım özellikleri dışında kendini tercih edecek olan sürücü ve yolcuların güvenliğini de ihmal etmeden gerekli güvenlik tedbirlerini de fazlasıyla alıyor. BMW SUV X7 modelinde güvenli sürüş adına gerekli tedbirleri alınmış olup araçta, Stop & Go Aktif Cruise Kontrol, şerit değiştirme uyarısı, direksiyon ve şerit kontrol asistanı, şeritten ayrılış uyarısı, yanlış yol uyarısı, çarpışma koruması ve kaçınma uyarısı gibi birçok sistem bulunuyor.

BMW SUV X7 Özellikleri ve Fiyatı

BMW X7 Teknik Özellikleri

BMW, her zaman yeniliklere açık olduğu için bu modelinde de yeni seri motorların kullanılmasına sıcak bakıyor. Yeni aracında 8 ileri Steptronic şanzıman olacak ve araç 340 beygir güç üretirken, motor olarak 6 silindirli benzinli motor tercih edilecek. Yan alternatifleri de bulunan model, 100 kilometrelik bir mesafe için 9,0 litre benzin harcayacak.

Aynı zamanda BMW X7 modelinde 3.0 litre hacme sahip olan ve 265 beygir güç üretmekte olan motor seçeneği de yer alırken, diğer seçeneğe göre daha az benzin harcayarak 100 kilometrede 6,5 litre benzin harcayacağı ifade ediliyor.

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*