Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmama Sorunu Neden Olur? Bulaşık Makinesi Isıtmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Mutfaklardaki en temel yardımcılar haline gelen bulaşık makineleri, su tasarrufu sağlanmasında da en önemli faktör haline gelmiştir. Günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlanan bulaşık makineleri sayesinde bulaşıklar eskiye göre daha iyi, daha tasarruflu ve daha konforlu şekilde yıkanabiliyor. Arçelik markalı bulaşık makineleri yüksek performansları ve geniş özellikleriyle verimli ve kaliteli bir yıkama gerçekleştirmeyi sağlıyor. Ancak her ne kadar Arçelik teknolojisini içeriyor olsa da zaman içerisinde bulaşık makinesinde çeşitli sorunla görülebiliyor. Ataşehir Arçelik Servisi merkezimizde bulaşık makinelerine ilişkin en sık gelen başvuru bulaşık makinesinin suyu ısıtmaması sorunudur.

Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmıyorsa Ne Yapılmalı?

Bulaşık makinelerinin en temel avantajlarından birisi elde yıkanamayacak su sıcaklıklarında bulaşıkların yıkanmasını sağlamasıdır. Eğer bu fonksiyonunu tam olarak sağlayamıyor ise bulaşık makinesinde ciddi bir sorun olduğunu göstermektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalınması durumunda bireysel olarak yapılması gereken bazı kontroller bulunuyor. Profesyonel destek almadan önce;

Bulaşık makinesinin açma kapama düğmesi üzerinden baştan başlatılması denenmelidir. Başlat düğmesine 3 saniye kadar basılı tutularak, yeniden program başlatılmalıdır. Bunun için program iptali ardından ön yıkama programı tanımlanmalıdır. Bu şekilde çalıştırma denenmelidir. Bu durumda suyun ısınmadığı görülecektir. Bu halde bulaşık makinesinde yoğun veya uzun yıkama programlarını ayarlamayı denemelisiniz.

İşlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Eğer bu işlemler ile çözüm sağlayamıyor ve bulaşık makinesi suyu hale ısıtmıyor ise teknik bir arıza olduğuna işaret eder. Profesyonel müdahale için en hızlı şekilde Kaynarca Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunmalısınız.

Bulaşık Makinesi Su Isıtmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Bulaşık makinesinin su sıcaklığı düzenleyen temel 3 parça bulunmaktadır. Bu parçalar rezistans, termostat ve tabii ki motordur. Eğer bu üç bileşenden birisinde arıza mevcut ise yıkama suyu ısıtılamayacaktır. Çekmeköy Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından bulaşık makinesinin rezistans arızası, rezistansının kireç bağlaması, termostat arızası ve motor sorunları sırasıyla uygun ekipmanlar kullanılarak, kontrol edilir. Rezistansın kireç bağlaması dışındaki tüm arıza hallerinde kaliteli ve güvenilir çözüm oluşturulabilmesi için parça değişimi işlemi gerçekleştirilir. Bu parça değişim işlemlerinde de sadece orijinal Arçelik bulaşık makinesi yedek parça ürünlerinin kullanımı gerçekleştirilir.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*