Dermovate Saç Losyonu Fiyatı, Faydaları ve Yan Etkileri, Kullanıcı Yorumları

Dermovate Saç Losyonu Fiyatı, Faydaları ve Yan Etkileri, Kullanıcı Yorumları

Dermovate saç losyonu, sedef (Psoriasis vulgaris) ve egzama gibi hastalıklarda saç derisinde oluşan kepek ya da kabuk sorunlarına karşı kullanılan ve “topikal steorid” grubuna giren bir saç losyonudur.

Dermovate Saç Losyonu Nedir?

Dermovate saç Losyonu, özellikle sedef, egzama ve saçkıran gibi ve çeşitli deri hastalıklarında saçlı deride oluşan kızarıklık, kaşıntı ve iltihap oluşumunu tetikleyen kimyasalların etkisini azaltan ve kabuk problemiyle savaşan, saçlı derideki kepekleri azaltan ve gideren bir ilaçtır.

Dermovate Saç Losyonu Ne İşe Yarar?

Saç derisinde oluşan bölgeye uygulandığı zaman sedef, tedavisi zor egzamalarda, saçkıran ya da diğer deri hastalıklarında deri yüzeyindeki kaşıntıyı alır, kızarıklığı giderir ve cilt problemlerinde ciltte iltihap oluşumunu giderir. Ve özellikle bu tür hastalıkların iyileşmesinde Dermovate saç Losyonu önemli etki sağlar.

Dermovate Saç Losyonu Faydaları

Dermovate saç Losyonu sedef hastalığının tedavisine fayda ederken oluşan kabuk ve kepeklerin azalmasına, vücutta görülen ve zor tedavi edilen egzama tedavisinde oldukça etkili bir ilaçtır. Saçlı derideki hastalıklarda oluşan kaşıntıları giderdiği gibi azalmasını sağlar. Saçlı deride oluşan iltihap oluşumunu önler ve iyileştirir. Saç derisinde oluşan şişliklerinde tedavisini sağlar. Ayrıca saçkıran hastalığının da iyileşmesinde etki gösterir. Deride oluşan alerjik tepkimeleri azaltır.

Dermovate Saç Losyonu Yan Etkileri

Dermovate saç Losyonu kullanan kişilerin saç derilerinde şişmeler görülebilir ve kanama derecesinde tahriş oluşabilir. Mide bulantısı, kusma, boğaz ağrıları görülebilir. Yutkunmalarda zorlanmalar olabileceği gibi karın ağrısı da olabilir. Dilde ve dudaklar hissizlik, morarma ya da bu bölgede şişme oluşabilir.

Saç dökülmesi ya da saçın uzamaması durumlarıyla karşılaşılabilir, kaşıntı olabilir, kanda ve idrarda şeker seviyesinde artış görülebilir, katarakt, kemiklerde güçsüzlük, yüksek tansiyon, göz içinde basınç artışı, çocukların büyümesinde yavaşlama ve obesite gibi yan etkileri olabilir. Kanda kortizol hormonunun ve cilt renginde değişme gibi durumlar Dermovate saç losyonunun yan etkileri arasındadır. Bu gibi durumlarda doktorunuzla irtibata geçmeyi unutmayınız. Böyle durumlarda doktorunuz ilacı kesebilir ve farklı bir ilaçla tedavinize devam edebilir.

Dermovate Saç Losyonu Nasıl Kullanılır?

Dermovate saç losyonu, kuru saça uygulanır ve günde iki kere doktor tavsiyesine göre sabah ve akşam kullanılır. Saçlı deriye uygulanan losyonun yıkanmasına gerek olmadığı gibi, deride kalması da tedavi için gereklidir. Özellikle doktorunuzun size önerdiği süre boyunca kullanmalısınız. İyileşme görüldüğünde ise doktorunuz ilacınızı kesecektir.

Dermovate Saç Losyonu Fiyatı

Dermovate saç losyonu, doktor reçetesi ile alınabilir. Dermovate saç losyonu fiyatı, tüm eczanelerde 13.08 TL’dir.

Dermovate Saç Losyonu ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Dermovate losyon reçetesiz alınır mı?

Losyon kesinlikle reçetesiz olarak doktor önermedikçe asla kullanılmamalıdır.

Dermovate losyon kulak için kullanılır mı?

Kulak bölgesinde görülen egzama ve kaşıntı egzama için doktor tarafından reçete edilerek kullanılır. Kulak egzaması görüldüğünde sıklıkla doktorlar tarafından reçete edilir.

Dermovate losyon saç dökülmesi için kullanılır mı?

Dermovate saç losyonu seboreik dermatit yani egzama tedavisinde kullanılan bir losyondur. Saç dökülmesini önlemez.

Dermovate losyon saç çıkarır mı?

Egzama tedavisinde kullanılan bu losyon saçların dökülmesini önlemediği gibi saç çıkmasını sağlamaz.

Dermovate losyon saçkıran 

Dermovate saçkıran tedavisinde en sık kullanılan losyonlardan biridir. Aynı şekilde losyon yada merhem türünde olanı kullanılır.

Dermovate losyon saç döker mi?

Saç dökülmesine neden olmaz. Saçlı bölgede görülen egzama için kullanılır.

Dermovate saç losyonu kaç gün kullanılır

Genelde günde 1 yada 2 defa olmak üzere en fazla 4 hafta kullanılır.  Çocuklarda bu süre asla 2 haftayı geçmemelidir.

Dermovate saç losyonu kortizonlu mu?

Egzama tedavisinde kullanılan bütün kremlerde olduğu gibi dermovate losyon kortizonlu bir ilaçtır. Asla bilinçsiz olarak uzun süre kullanılmamalıdır.

Dermovate saç losyonu saçta ne kadar kalmalı?

Dermovate losyon yıkanmış kuru saça sürülür ve saçta kalır. Kesinlikle losyonu sürdükten sonra asla yıkamayın yada saçınızı durulamayın.  Dermovate losyon sürdükten sonra saçlar yıkanmaz.

Dermovate saç losyonu sakal bölgesine sürülür mü?

Saçlı kafa bölgesinde kullanıldığı gibi tüylü sakal bölgesinde kullanılır.

Dermovate saç losyonu yüze sürülür mü?

Dermovate losyon yüze sürülmesine karşın sadece sonlu bölgeye sürülür ve asla doktorunuzun size bildirdiği süre aşılmaz.

Dermovate losyon hamileler kullanabilir mi?

Hamilelerin ve hamile kalmayı düşünenler asla kullanmaması gerekmektedir. Losyon bebeğe ciddi zararlar verebilir.

Emziren anneler Dermovate losyon kullanabilir mi?

Anne sütüne geçtiği için emziren anneler bu losyonu kesinlikle kullanmaması gerekmektedir.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*