Desitin Pişik Kremi Fiyatı, Faydaları ve Yan Etkileri, Kullanıcı Yorumları

Desitin Pişik Kremi Fiyatı, Faydaları ve Yan Etkileri, Kullanıcı Yorumları

Günümüzde anneler bebekleri için en iyi olanı seçmektedir. Bebeklerine duydukları sevgi ve merhameti, onları en iyi şekilde büyüterek gösteriyor. Bebeklik döneminde bebeklerin birçok hastalıkları veya problemleri bulunuyor. Bunlardan biride bebeklerde görülen pişik sorunudur. Birçok bebekte belirli sebeplerden dolayı pişik oluşmaktadır.

Pişik oluşumu bebeklerde huzursuzluk, uyumama vb. sorunlarla baş gösterir. Bu durum bebekler açısından da onlara bakmakla yükümlü olan anneler açısından da epey zorlayıcı olur. Bu durumda anneler pişik sorununu gidermek için çeşitli kremler kullanırlar. Bu kremlerin en etkili olanlardan biride Desitin pişik kremidir.

Desitin Pişik Kremi Nedir?

Pişiğe iyi gelen Desitin pişik kremi dünyanın en etkili kremlerinden biridir. Kremin içeriğinde yüksek oranda bulunan çinkonun bebeklerde oluşan pişiğe çok iyi geldiği kanıtlanmıştır. Kremin içerisinde %40 oranında çinko bulunuyor.

Desitin Pişik Kremi Ne işe Yarar?

İçeriğinde bulunan Aloe Vera ve E Vitamini sayesinde cildi besleyen Desitin pişik kremi aynı zamanda cilde uygun bakımı sağlar. Kolay sürülebilen Desitin pişik kremi bebeklerde rahatsızlık hissi oluşturmaz. Bebeklerde idrardan dolayı oluşabilen pişiği etkili bir şekilde önler. Krem aynı zamanda güzel kokusu ile de bilinmektedir.

Desitin Pişik Kremi Faydaları

  • Bebeklerin gece rahat uyumasını sağlar.
  • E vitamini sayesinde cildi besler.
  • Sürüldüğü alanda koruyucu bir tabaka oluşturur.
  • Pişik oluşumunu önler.
  • Oluşan pişiğin giderilmesini hızlıca sağlar.
  • Bebek bezi bölgesinde tahrişi önler.
  • Bebek bezi bölgesinin nemli kalmasını sağlar.
  • Sürüldüğü yerin temiz kalmasını sağlar.

Desitin Pişik Kremi Yan Etkileri

Sürüldüğü bölgelere büyük yarar sağlayan Desitin pişik kremi, herhangi bir alerjisi bulunmayan kişilerde yan etki sergilememektedir. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.

Desitin Pişik Kremi Nasıl Kullanılır?

Desitin pişik kreminin kullanımı oldukça kolaydır. Kirli olan bebek bezleri değiştirilip temizlendikten sonra gerekli bölgeye el ile sürülür ve baskı yapmadan ovalanarak cildin emmesi sağlanır. Gün içerisinde ihtiyaç duyuldukça kullanılabilir. Bebeğinizi gece uyutmadan önce sürmeniz tavsiye edilir. Çünkü bebeklerin daha huzurlu uyumasına yardımcı olur.

Desitin pişik kremi haricen de kullanılabilmektedir. Özellikle ellerde veya ayaklarda oluşan çatlakların giderilmesi içinde kullanılabilmektedir. Sürüldüğü bölgeleri yumuşatarak nemli kalmasını sağlar.

Desitin Pişik Kremi Fiyatı

Desitin pişik kremi fiyatı, ortalama olarak 15 ile 30 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Desitin Pişik Kremi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Desitin pişik önleyici krem reçetesiz alınır mı?

Kremi reçetesiz olarak alarak kullanabilirsiniz.

Desitin pişik krem devlet karşılıyor mu?

Krem şu an devlet tarafından karşılanmamaktadır. Doktorunuz size reçete etse bile ücreti devlet tarafından karşılanmamaktadır.

Desitin pişik kremi cilde faydaları

Cilde sürüldüğünde nemlendiren ve yumuşatan etkisi vardır. Tahrişi geçiren ve içerisinde bulunan doğal yağlar ile cildin kendini yenilemesini sağlar.

Desitin krem güneş yanığına iyi gelir mi?

Krem güneş yanığı için kullanılmaz.

Desitin pişik kremi kortizon içerir mi?

Hayır desitin krem kortizon içermez.

Desitin pişik kremi yüze sürülür mü?

Desitin krem sivilce için pek çok kişi tarafından yüze sürüldüğü bilinmektedir.

Desitin Pişik Krem Nerede Satılır?

Desitin krem sadece eczanelerde satılan bir kremdir. Eczanelerden alarak kullanabilirsiniz. Ayrıca güvenilir internet sitelerinden satın alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*