En İyi Sivilce Maskeleri

Sivilce, bugüne kadar başımıza gelen en kötü deri hastalıklarından birisidir. Ergenlik döneminde artış göstermesiyle bilinen sivilceler, çeşitli dermatolog uzmanlar tarafından tedavi edilse de, bazı sivilceler tamamen ortadan kalkamıyor ve hatta bazı durumlarda iz bırakabiliyorlar. Sivilce izi ise, yıllar geçse de insanın vücudunda kalıyor ve maalesef hiçbir çözümü bulunamıyor.

İnsanlarımız, çoğu zaman sivilcelerini kendileri tedavi etmek isteseler de durum daha karışık bir hal alabiliyor. Genellikle sinir stres ve hormonsal nedenlerden dolayı ortaya çıkan sivilceler, aşırı büyüdüklerinde hiç hoş görüntü oluşturmuyor. Bu duruma daha da sinirlenen insanlarımız ya sivilceyi sıkıp patlatıyor, ya da çeşitli maddeler kullanarak yüzlerini daha da berbat hale getirebiliyor.

Sivilcelerin tedavisi için elbette doğal yollar var fakat, bu doğal yollar her zaman işe yaramıyor. Çünkü insanlarımız, bir dermatolog uzmanından bilgi almadan tedaviye başlıyor ve hiçbir sonuç elde edemiyor. Peki başa çıkılmaz bu sivilcelerle ne yapacağız?

Sivilce tedavisi için ortaya çıkarılan maskeleri yüzünüze uygulayabilirsiniz. Günde bir kez uygulayacağınız maskeler, sivilcelerinizi günden güne azaltmaya başlayacaktır. Fakat maskeleri uygulamadan önce karar kıldığınız maske hakkında dermatolog fikri almanızda fayda var. Çünkü piyasa üzerinde bulunan çoğu maske, yüzü daha da berbat hale getiriyor ve hiçbir şekilde tedavi yöntemi olarak kabul edilmiyor.

Sivilcenizin tedavisini çeşitli maskelerle yapmak istiyorsanız ve piyasadaki ürünlere güvenmiyorsanız, evinizde pratik bir şekilde kendi maskelerinizi hazırlayabilirsiniz. Özellikle yumurta akı, limon, gül suyu ve elma gibi ürünler sivilcenin düşmanı olarak bilinir. Tabii ki tüm bunları birbirine karıştırmak yerine, alternatif tarifler bularak maskelerinizi uygulayabilirsiniz. Ayrıca hatırlatalım ki hem piyasada satılan maskeler, hem de evde hazırlanan pratik maskeler sivilce üzerinde fazla tutulduğunda zarar verici nitelik taşıyabiliyor. Yapacağınız maske işlemlerini en faz 20 dakika uygulamanızda fayda olacaktır.

Pürüzsüz ve sivilcesiz bir cilt istiyorsanız sivilce maskeleri uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra  sivilcelerinizi olmasını istemiyorsanız hayatınızın her alanında hijyeninize önem vermelisiniz. Hijyenin yanı sıra tüketilen gıdalar, sinir ve stres de sivilceyi büyük ölçüde tetikleyen unsurlardır.

Sivilce konusuna en çok maruz kalan hastalar ise genellikle kadın hastalardır. Her ay belirli günlerde regl dönemi yaşayan kadınlarımız, regl gününde üç veya dört gün önce çeşitli sivilce bulguları yaşayarak araştırmalar yapabiliyor. Fakat bu sivilceler, vücuttaki rahatsızlıktan meydana gelen sivilceler değildir. Bu nedenle regl döneminden sonra büyük ölçüde ortadan yok olan sivilceler, fazla panik ortamı yaratmamalıdır. Eğer belirlenen geçiş dönemi yaşandıysa ve yüzünüzde hala sivilce bulunuyorsa kesinlikle bir uzman hekimden fikir alarak tedaviye başlamanızı öneririz.

Bol bol su tüketin, hijyeninize ve yediklerinize dikkat edin. Çünkü bu tür unsurlar sivilcenin iyice artmasına sebebiyet verir ve bir zaman sonra sivilcelerle baş edememeye başlarsınız.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*