Evli Çiftlere Özel Tektaş Yüzükler

Evliliğin vazgeçilmez öğesi alyans olmaktadır. Her evli çiftin parmağında bulunan ve yıllarca kullanmakta olduğu alyansı iyi seçmek gerekmektedir. Uzun yıllar boyunca takacağınız için seçimin iyi olması gerekir. Seçim yaparken zevkinize göre model bulabilirsiniz. Eskiden çok model olmamaktaydı. Bundan dolayı hep aynı tarz yüzükler kullanılırdı. Şimdi ise çok fazla model bulunmaktadır. Bu modellerden istediğinizi tektaş ile uyumla kullanabilirsiniz. Bir yüzüğü çok uzun sene kullandığınız zaman bazen parmak ölçünüz değişebiliyor. Bundan dolayı bazı zamanlar yüzük genişletme ve daraltma işlemi yapılması gerekebiliyor.

Ayara Göre Genişletme ve Daraltma

Altın yüzüklere baktığımız zaman altının yumuşak bir element olduğunu görmekteyiz. Bu nedenle altın yüzük genişletme makineleri ile birlikte yüzüğün ölçüsünün büyümesi mümkün olmaktadır. Altın alyanslarda genişletme esnasında yüzüğe herhangi bir zarar gelmemektedir. Bazen yüzüklerin büyültülmesi gerektiği gibi tam tersi olarak küçültülmesi de gerekebiliyor. Özellikle de yüzükler sağ elden sola alındığı zaman parmak büyük gelebiliyor. Böyle zamanlarda küçültme işlemi olan pres ve makine ile küçültme gerçekleştirilebilir. Yüzüğün esnekliğini etkileyen faktörler bulunmaktadır. Bunlardan biri de kaç ayar olduğudur.

Ayar arttıkça esneklik de doğru orantılı olarak artmaktadır. Böylece yüzüğü genişletme ve küçültme işlemleri de daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Gelin ve damat adayları yüzük alışverişine çıktığı zaman seçtiği yüzüğe dikkat etmelidir. Çok fazla deseni olan, taşlı ve motifli olan modellerin ölçüsünü değiştirmek istediğiniz zaman diğer modellere göre çok daha zor olarak değişmektedir. Bu nedenle bu modeli seçeceğiniz zaman mümkün olduğu kadar parmağınıza uygun olarak seçmeniz gerekmektedir. Düz, sade modeller çok daha rahat bir şekilde genişleme ve daraltma işlemlerine uygun olmaktadır.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*