Facebook Hikâyeler Özelliği de Masaüstüne Taşındı!

Facebook mobil uygulamasında bulunan hikâye özelliği artık masaüstüne de taşındı. Facebook hikâye özelliği uygulamasını getirdikten yaklaşık 6 ay sonra masaüstü özelliğini facebook masaüstü kullanıcıları için de getirdi.

Hikâye özelliğini ilk olarak Snapchat kullandıktan sonra instagram ve ardından Facebook da hikâye özelliğini kullanmaya başladı. Sadece mobil uygulamayla kalmayıp hikâye özelliğini masaüstü versiyonu olarak yayınladı.

Mark Zuckerberg Facebook hikâyeler özelliği ile istediği başarıyı elde edemedi. Bu nedenle masaüstü hikâye özelliğiyle geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor. Mobil sürümde istediği başarıyı yakalamayan hikâyeler özelliği masaüstü uygulamasında başarıyı yakalayacak mı soru işareti. Başarıyı yakalayacak mı yakalamayacak mı bunu zaman gösterecektir.

Hikâyeler özelliği, İnsanlara belirli olaylar veya insanların günlük yaşantısından kesitler sunarak bir gün sonra yok olan anlık slayt gösterileri hazırlamalarını sağlar ve bilgi verir. Instagram, Facebook Messenger Snapchat ve sosyal paylaşım ağının ana uygulaması gibi Facebook’un mobil uygulamalarının çoğunda zaten bulunuyor. Facebook’un mobil uygulamasında, haber akışının üst tarafında hikâyeler özelliği gözükür.

1 Yorum var

  1. Facebook hikâye özelliğini aslında o özelliği ilk çıkarttığı zaman hem mobilde hem masaüstünde çıkartsaydı bence başarıyı yakalardı. Açıkcası çıkması iyi oldu. Çünkü telefonum şarjdayken hikayelere bakamıyordum masa üstü bilgisayarımdam.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*