Fikir Patenti Nedir?

Fikir patenti olarak bilinen patent tescili sayesinde, fikrinizi ya da buluşunuzu 3. Kişilere karşı tescil eder, bu sayede koruma altına alabilirsiniz. Patent vekili şirketler bu noktada sizlere verdikleri hizmetler ile tüm süreci aktif bir şekilde yönetme kapasitesine sahiptir.

Kişinin emek ve bilgileri sonucunda ürünler üzerinden yasal hak elde etmesi gerekir. Bu haklara fikri haklar ismi verilir. Eserin oluşturulması sonrasında bu hakkın meydana gelmesi söz konusudur. Girişimciler için fikirlerinin garanti altına alınması son derece önemli bir konu olarak dikkat çeker. Girişimci, bilinen seviyenin üstüne çıkılması, yeni bir unsurun üretilmesi ve yeni iş modeli ile genel anlamda bu haklara sahip olabilir.

Fikir patenti alma süreci

Yeni fikirlerin çok değerli olması söz konusudur. Bu anlamda fikir patenti sorusunun yanıtı çok önemli değer taşımaktadır. Sistem patent şirketi sayesinde bu işlemleri çok pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Şirket tarafından yürütülen işlemler şu şekilde sıralanabilir.

  • Ülkeler arası ve ulusal patent veri tabanı üzerinde sorgulama yapılması
  • Fikir için tarifname ile isim verilen dosya hazırlama süreci
  • Hazırlanan dosyaların ilgili mercilere ulaştırılarak müracaat başlatılması

Fikir patenti konu başlığında ve diğer tüm patent işlemleri hakkında bilgi almak adına siteye erişim kurmanız söz konusudur. Patent vekilleri süreci başlatarak sizlere destek olmak adına adımlar atacaktır. Konu hakkında bilgi almak için bizi takip edebilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*