General Mobile GM 6 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Netleşti

Türkiye’de hem yerli üretim konusunda hem de Android One programı kapsamında akıllı telefonlar üretmektedir. General Mobile’nin bu konuda en son atağı ise GM 6 modeli ile 27.05.2017 tarihinde satışa çıkacak. Cihaz hakkında tüm detaylar belli olurken Android One kapsamında olduğu için Android’in en güncel sürümü ile karşımıza sunacaktır. GM6 modeli ile tanıtımı yapılan telefonun uzay grisi ve altın rengi seçeni ile 1100 TL üzerinden satışa sunulacak.

Yerli telefon markası olmasından dolayı peşin fiyatına kredi kartlarına 6 ya kadar taksit yapılabilecek olup ayrıca bir çok GSM operatörü tarifelere ek olarak taahhütlü olarak verebilecek.

GM6 telefonun teknik olarak özelliklere bakarsak 1.5 Ghz hızında 64 bir MediaTek 6737T işlemci ile sunulmakta olup bunu 3 GB RAM ile desteklenmiştir. 32 GB depolama alanına sahip olurken ayrıca istenildiği taktirde microSD kart ile birlikte 128 GB kadar yükselebilecek. Ekran özelliklere bakarsak 5 inç boyutunda bulunan ekran 720p kalitesinde ve üzerinden kırılmalara, hasarlara, çizilmelere karşı Gorilla Glass koruması yer almaktadır. Cihazın diğer en önemli özellikleri arasında ise 0.2 milisaniye gibi bir kısa sürede parmak okuyucusu çalışmasıdır. Kamera özellikleri ise arkasında 13 megapiksel ön tarafta ise 8 megapiksel kamera yer almaktadır. 3.000 mAh batarya donatılmış olan GM 6 diğer rakiplere göre oldukça yeterli bir bataryaya sahiptir. Ancak en önemlisi Android’in en son sürümü ile karşımıza gelecek olmasıdır.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*