İnternette Anonim Gezinmemizi Sağlayan Tor’un Yeni Nesil Onion Sistemine Güncelleme

İnternette Gizlice Gezinmemizi Sağlayan TOR’ un Yeni Onion Sistemine Güncelleme

İnternette gizlice dolanmamızı sağlayan Tor Onion’ a yenir bir güncelleme geldi.

İnternetin en karanlık arka sokağı olan Dark Web’ in yasadışı uyuşturucu, silah ve aklınıza gelebilecek her türlü yasadışı olaya ev sahipliği yaptığını artık hepimiz biliyoruz. Bu tür mecralara girmek için kullanılan Tor Browser’ da haliyle ürkütücü bir tarayıcı haline geldi. Ancak Deep Web, Dark Web gibi mecralara girmemize olanak sağlayan Tor Browser yalnızca bunları yapmaya olanak sağlamıyor. Tor Browser, internetin balta girmemiş ormanlarına ev sahipliği yapmasının yanında, sitelere giriş yaparken anonim bir kimliğe bürünmek isteyen ve interneti daha özgür, rahat bir şekilde kullanmak isteyen kullanıcıların da bulunduğu bir platform.

Tor Browser sayesinde bazı ülkeler iyiden iyiye abartılı olan web sansürünün önüne geçilerek, kişinin daha özgür ve anonim hareket edilmesine olanak sağlıyor. Tor Browser’ ın anonim hizmeti Onion, kullanıcılarının güvenliğini çok daha güçlendiriyor.

Yeni geliştirilen şifreleme algoritmaları, geliştirilmiş kimlik doğrulama ve yeniden dizayne edilmiş bir dizini kullanan Tor Browser, yeni nesil Onion sistemiyle kişilerin tamamen anonim olarak gizli kalabileceğini belirtiyor.

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*