Lastik alırken bunlara dikkat etmelisiniz en uygun Lastikler Cimri’de!

Araç sahibi olarak en önemli alımlardan biri de lastikler, çünkü aracın en önemli güvenlik özelliklerinden biride lastiklerdir.

“Ne tür lastikler arıyorsunuz? Bu sorunun cevabı aracınıza ve sürüş koşullarına bağlı olacaktır.

Konfor ve yol tutuşu istiyorsanız

Touring lastikler, ıslak ve kuru zeminlerde mükemmel güvenilirlik sağlamanıza yardımcı olur. Performans yönetimi ile yumuşak ve sessiz sürüş dengesi sunarlar.

Bir spor araba kullanıyorsanız veya yol tutuşu ve performans arıyorsanız

Yüksek performanslı lastikler, kuru ve yağışlı havalarda daha yüksek hızlarda kullanım için tasarlanmıştır. Özellikle yüksek hızlı virajlarda daha iyi kavrama için daha yumuşak bir kauçuk bileşiğine sahiptir. *

Kamyonet veya SUV kullanıyorsanız

Kamyonet lastikleri, zorlu arazi koşullarında dayanıklılık ve çekiş sağlar

Ticari bir araca sahipseniz

Ticari hafif kamyon lastikleri, kir, çamur ve günlük aşınma ve ticari uygulamalardaki yırtılmayı önlemek için tasarlanmıştır.

Yeni lastiklerinizin ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olun. Sadece tipik koşulları değil, sürüşü öngördüğünüz en kötü koşulları da düşünün. Hangi performans ölçütlerini arıyorsunuz? Örneğin, ıslak yol tutuş kuru yollarda viraj alma kabiliyetinden daha mı önemlidir.

Kış lastikleri

Soğuk, buzlu, ıslak ve karlı havalarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Islak koşullarda kullanım ve çekiş için optimize edilmişlerdir, ancak kuru koşullarda da kullanılabilirler.

Çoğu otomobil lastiği  dört mevsim lastiğidir.  Bu lastikler çoğu yol koşulunun gereksinimlerini karşılar. Islak çekiş için derin su kanallarına sahiptirler, aynı zamanda ılık havalarda daha fazla lastik ömrü için daha sert kauçuk bileşiği içerirler.

Arazi lastikleri,

Arazi sürüşü yapan sürücüler için idealdir. Bu lastikler, yol dışında seyahat ederken delinmeye karşı daha fazla direnç için daha sert yan duvarlara sahiptir. Sırt deseni, çamuru sırttan çıkarmak için dört mevsim lastiğinden daha geniş bir aralık sunar.

Araba lastiği alabileceğiniz çok fazla yer olabilir fakat bunları gezip dolaşmak fiyat analizi yapmak sizi bir hayli meşgul edecektir.Bunların yerine istediğiniz lastik marka modelini cimri.com ile hızlıca sıralar en uygun fiyata alabilirsiniz.Lastik alırken  En önemli faktörlerin başında, size iyi bir anlaşma sağlayacak güvenebileceğiniz bir dükkân bulmaktır.

Yeni lastikleri hızlı ve ucuza almak için belirli markaları veya türleri almaktan vazgeçmeniz gerekebilir. Benzersiz bir şey istiyorsanız, muhtemelen bir süre beklemek ve daha fazla ödemek zorunda kalacaksınız. Ucuz lastiklerde düşük fiyatlar bulmak kolay olsa da, hızlı bir şekilde aşınırlar, zayıf sürüşler veya düşük maliyetler başka performans sorunlarına yol açabilir.

Lastik fiyatları oldukça değişkendir istediğiniz lastik birçok firmada birçok fiyata sunulabilmektedir. Lastik üreticilerine baktığımız zaman başlıca firmalar Pirelli, michelin, Modocar, Dunlop, Petlas, Good Year, Kumho, Bridgestone gibi markalar birbirinden farklı modelleri ile gözümüze çarpmaktadır işinizi kolaylaştırmak için cimri. com’u ziyaret edip en ucuz lastik fiyatından en pahalıya doğru firmaları sıralayıp oto lastiklerinizi güvenle alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*