LG G6 Türkiye Pazarlarına Hala Neden Giremedi?

LG firmasının yeni amiral gemisi olan G serisi telefonun G6 modelinin Türkiye piyasasında satışa sunulmamasının temel sebebini açıklıyoruz. Cihazın tanıtımının üzerinden yaklaşık olarak 4 ay geçti ve ülkemizde hala satışa sunulmaması LG kullanıcılarını biraz üzmüş gibi.

LG G4 ve G5 modellerinde oluşan anakart yanma ve hayalet ekran sorunlarından dolayı oldukça zor günler geçirmişti. Bu sorunlar yüzünden birçok kullanıcısını kaybeden LG yeni telefonu G6 ile bu sorunları ortadan kaldıracağını iddia ediyordu.

Aslında LG’nin G6 telefonu bir süredir ülkemizde satışa sunulmuş durumda. Ama bu satış operatörler ve e-ticaret aracılığı ile oluyor. Teknoloji mağazalarında hala satışa sunulmadığını görüyoruz. Bunun sebebi LG şirketinin ülkemize artık telefon getirmeme kararı almış olması.

Telefon mağazalarda satılmaya başlamaması Electronics Ticaret A.Ş. tarafından gelmeyeceğinden dolayı ve ithalatçı firmalar aracılığı ile bir uzlaşmaya varılamadığı için teknoloji mağazalar tarafından satışa sunulmuyor.

Telefonu şuan resmi ithalatçı aracılığı ile aldığımızda ya da bir operatör aracılığıyla aldığımızda her ikisi de LG Electronics Türkiye resmi garantili oluyor. Telefonun ithalatçının getirmesi kullanıcıları hiçbir şekilde etkilemeyecek. Tabi ki bu sadece resmi ithalatçı firma için geçerli.

Kullanıcıların dikkat etmesi gereken konu LG G6 alırken internet üzerinden farklı ithalatçılardan yani resmi olmayan ithalatçılardan aldıklarında LG garantili olmuyor. LG şirketi ile hiçbir bağlantısı olmuyor yani. İlerleyen zamanlarda LG G6 modeli teknoloji marketlerde satışa çıkar mı bu konu hakkında bir açıklama yok. Temennimiz satışa çıkması yönünde.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*