Logo Neden Önemlidir?

Firmalar ya da markalar, logo tasarımı alanına gerçekten de servet harcamaktadır. Ancak logo dediğimiz şey esasında basit ve küçük bir tasarım ürünüdür. Ancak bu basitlik ve küçüklük, onu herkes tarafından tanınabilir kılmaktadır da. Bu nedenle logo, bir markanın bilinirliği açısından en dikkat çeken unsurlardan birisidir. Peki genel olarak logo neden önemlidir ve neden logo tasarımına ihtiyaç duyulur?

Kurumsal Kimlik

Logo, kurumsal kimliği tanımlayan en önemli araçlardandır. İnsanlar sizi logonuzla tanır ve logonuzun insanlarda bıraktığı izlenim çok önemlidir. Çoğu zaman insanlar bir “M” harfı gördükleri zaman “Hadi, hamburger yiyelim!” der. Çünkü tek bir harf dahi olsa tasarım ve renklerin birleşmesi sonucu o harf artık bir markayı simge eder hale gelmiştir. Bu nedenle güçlü kurumsal kimlik için insanlarda iyi etki bırakacak bir logo tasarımı gereklidir.

Taşınan Mesaj

Markanız ya da şirketiniz hangi amaçla hizmet ediyor olursa olsun, bir mottoya sahip olmalıdır. Motto dediğimiz şey, bir slogan gibi sizi tanımlayan en kısa cümledir. İyi bir logo tasarımı hizmeti alarak mottonuzu logonuza kusursuz bir şekilde entegre edebilirsiniz. Bu sayede insanlara vermek istediğiniz mesaj, o küçük ve basit tasarım ürününde oldukça etkili bir hal alır. Bu sayede insanlar gözucuyla dahi logonuza baktıkları zaman ilk olarak mesajınızı alırlar. Sunmak istediğiniz mesajı logonuzda en iyi şekilde barındırmak istiyorsanız, logo tasarımı hizmetini profesyonel ellerden almanız gerekmektedir.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*