Makro Market Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Ankara merkezli olan ve Türkiye’nin sayılı market zincirlerinden Makro Market, 200’den fazla şubesiyle hizmet vermeye ve büyümeye devam ediyor. Uzun zamandan beri çalışma şartları hakkında konuşulan firma, gerçekten de uygun fiyatlara güzel çalışma imkanları sunuyor. Peki Makro Market bünyesine giren personeller, ne gibi şartlarla ve ne kadar maaşlarla karşılaşacaklar?

Makro Market Çalışma Şartları

Makro Market bünyesine personel olarak başladığınız zaman günlük 8.5 saat çalışırsınız. Bu çalışma diliminin içerisine çay ve yemek molalarınız da dahil ediliyor. Haftada bir gün izin hakkı tanıyan firma, bünyesinde 1 yıl çalışmış personellerine de 14+2 gün olmak üzere yıllık izin imkanı tanıyor. Firmada çalışan personeller sabahçı ve akşamcı olmak üzere ikiye ayrılıyor ve tüm şubelerde vardiyalı çalışma prensibi ön plana çıkıyor.

Firmanın yoğunluğuna göre bazı zamanlar fazla mesaiye kalmanız gerekebiliyor. Mesai ücretleri de, maaşınız ek olarak ay sonunda veriliyor. Ayrıca resmi ve dini tatillerde de çalıştığınız taktirde, mesai ücretini almaya hak kazanıyorsunuz.

Makro Market Maaşları

Firma bünyesinde temizlikçi, reyon personeli ve kasiyerler asgari ücret alıyor. Ayrıca kasiyerler, kasa tazminatı olarak da asgari ücretin %5’i kadar para almaya hak kazanıyor. Ayrıca firmanın koymuş olduğu aylık kota aşıldığı taktirde de, personeller prim alabiliyor. Kasap, Manav ve Şarküteri kısmında çalışan personeller, yıllık deneyimlerine göre daha fazla maaş alabiliyor. Bu maaş asgari ücretin %50 oranında daha fazla olabiliyor.

 

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*