Media Markt Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Günümüzde teknoloji alanında perakendeciliğin bir numaralı adresi olan Media Markt, günden güne gelişim göstermeye devam ediyor. Genellikle büyük alışveriş merkezlerinde kendisine bir yer edinmeyi başaran firma, teknoloji alanında yeterince geniş bir ürün yelpazesine de sahip. Tabii ki mağazaların genişlemesiyle ve yeni mağazaların da açılmasıyla beraber, firma yeni personellere de ihtiyaç duyuyor. Peki Media Markt bünyesinde çalışmaya başlayacak personeller, ne gibi şartlarla ve maaşlarla karşılaşabilir?

Media Markt Çalışma Şartları

Media Markt bünyesinde işe başlayan yeni personeller, günde yaklaşık 8.5 saat çalışmaktadır. Tabii ki bu sürenin 1 saati yemek ve çay molaları için de ayrılmıştır. Vardiyalı bir sistemle çalışan firma, personellerine haftada bir izin vermekle beraber, bir yıllık çalışma süresini dolduran personellerine de 14+2 gün olan yıllık izin hakkı tanıyor. Yeni kampanyaların olduğu dönemlerde, firma sizden daha fazla mesai yapmanızı isteyecektir. Tabii ki fazla çalışmanız durumunda, ek ücretiniz ay sonundaki maaşınıza yansıtılacaktır.

Media Markt Maaşları

Media Markt bünyesinde işe başladığınız zaman, ilk dönemlerde asgari ücretin %20 daha fazlasını alırsınız. Daha sonra şube içerisinde kendinizi geliştirerek, firmaya katkı sağlayabilirseniz ve başarılı olabilirseniz bu ücret asgari ücretten %70 daha fazla olabiliyor. Aynı zamanda firmanın belirlediği aylık ciro miktarı aşılırsa, personeller güzel primlerle ödüllendirilir. Kısacası firmada işe başlayacaksanız Maaş + Prim + Yemek Ücreti gibi bir tabloyla karşı karşıya geleceksiniz demektir.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*