OpenVPN Kullanarak Google DNS, OpenDNS ve CloudFlare DNS Nasıl Çalıştırılır?

Bildiğiniz gibi ülkemiz genelinde tüm DNS servisleri kullanılmaz hale geldi. DNS sistemiyle giriş yapmak istediğimiz zaman bağlantı kurulsa bile, maalesef ki yönlendirme hattında bir problem oluştuğu için istediğimiz bağlantıyı tam anlamıyla ve işe yarar bir şekilde kuramıyoruz. Bunun elbette ki bir çözümü var. Şimdi sizlere OpenVPN kullanarak Google DNS, OpenDNS ve CloudFlare DNS sistemlerinin nasıl çalıştırılabileceğini göstereceğiz. Bakalım bunun için hangi yöntemleri kullanabiliriz?

OpenVPN Kullanarak Google DNS, OpenDNS ve CloudFlare DNS Nasıl Çalıştırılır?

  • Öncelikle ilk işlem olarak tüm aktif VPN bağlantılarınızı kapatmalısınız. Daha sonra DNS adreslerinizi önden tanımlı ayarlara getirin.
  • Daha sonra OpenVPN hesabınıza giriş yapın ve sol kısımda bulunan Configuration hemen altında yer alan VPN Settings kısmına tıklayın.

  • Daha önce aktif ettiğiniz seçeneğin hemen altında yeni bir sekme açılacaktır. Bu sekmede yer alan Primary DNS Server ve Secondary DNS Server’da kullanmak istediğiniz DNS adreslerini dikkatli bir şekilde yazmalısınız. Bu kısma isterseniz CloudFlare DNS hizmetinde yer alan 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 adreslerini yazabilirsiniz.
  • İşlemi tamamladıktan sonra sayfanın en altında yer alan ‘’Save Setting’’ sekmesine tıklayın. Son işlem olarak da sayfanın üst kısmında yer alan ‘’Update Running Server’’ sekmesine tıklayacağız. Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra sorun ortadan kalkacaktır.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*