WordPress Bildirim Eklentisi Nasıl Kurulur?

WordPress Bildirim Eklentisi Nasıl Kurulur?

Web sitesi olan insanlarımızın ziyaretçileriyle daha yakından iletişim kurabilmesi için bildirim eklentileri sıkça kullanılmaya başlandı. Tabii ki bu uygulama WordPress altyapısına sahip siteler için de kullanılmaya başlanınca, haliyle site sahipleri sevindi. Peki bakalım WordPress bildirim eklentisini nasıl kurabiliriz?

WordPress Bildirim Eklentisi Nasıl Kurulur?

  • WordPress bildirim eklentisini kullanabilmeniz için öncelikle Push Notifications for WordPress eklentisini kurmanız gerekecek. Kurulum aşamasını yaptıktan sonra eklentiler kısmına gelerek kurduğunuz eklentiyi etkinleştirmeniz gerekecek. Eklentinin tam anlamıyla kurulumu bittikten sonra http://pushassist.com/register/ linkine gelerek kayıt oluşturmalısınız.

  • Üyelik kısmına geldiğinizde adınızı, soyadınızı, site adresinizi, telefon numaranızı ve e-posta adresinizi girmelisiniz. Bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra alttaki Create Account butonuna basın ve kaydı tamamlayın. Üyelik girişi yaptıktan sonra karşınıza çıkan ‘’API KEY’’ ve ‘’SECRET KEY’’ kodlarını kopyalayın ve ardından WordPress paneline girin. Panelde sol kısımda bulunan PushAssist eklentisine tıklayın.

 

  • Bu kısımda ‘’PROVIDE API KEY Secret Key’’ kısımlarına, siteye ilk girişte kopyaladığımız kodları yapıştıracağız. Kodları yapıştırdıktan sonra Submit butonuna basın ve devam edin.

  • İşlemleriniz artık tamamlandı. Yapacağınız tek şey Cache silerek ana sayfanıza girip, uygulamanın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek olacaktır. Dil İngilizce olacağı için Setting kısmına girerek, alanınızı Türkçe diline çevirebilirsiniz.

Save butonuna basıp işlemlerin tümünü kaydettikten sonra 5 saniye bekleyin ve sitenin üst kısmına gelen bildirim formunu görün. Üst kısımda Bildirim almak istiyorum seçeneğine tıkladıktan sonra, İzin ver butonuna tıklayın. İşlemler bu kadarla bitti.

Eklentiyi anında kullanabilmeniz için Push Assist Notification Message kutusunun içinde bulunan başlık ve içerik kısmını doldurarak haberleri ziyaretçilerinizin karşısına çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*