Sitedeki Font Nasıl Bulunur? Font Bulma Eklentisi (Chrome – Mozilla)

Gün içerisinde gezinti yaptığınız sitelerde ve okuduğunuz yazılarda mutlaka beğendiğiniz bir yazı fontuna denk gelebilirsiniz. Her ne kadar sorsanız da araştırma yapsanız da, bu fontu bulmak sizin için biraz zor olacaktır. Ayrıca beğendiğiniz fontu başka yazılarınızda veya projelerinizde kullanmak istiyorsanız, kesinlikle bulmak zorundasınız. Bizler de sizlere hem Chrome, hem de Mozilla tarayıcılarında yazı fontunu bulma eklentilerini göstereceğiz.

Chrome İçin Eklenti Kurulumu

  • Öncelikle Chrome tarayıcısından Google’a girin ve WhatFont yazarak arama yapın.

  • Daha sonra Web Store bünyesinde çıkan WhatFont eklentisini Chrome’a Ekle diyeceğiz.

  • Bu kurulumdan sonra artık ihtiyacımız olan tüm fontların isimlerini bulabileceğiz. Gezdiğiniz internet sitesinde, beğendiğiniz fontun üzerine Mouse imlecini getirin ve tıklayın. Aradığınız fontun ismi karşınıza çıkacaktır.

Mozilla İçin Eklenti Kurulumu

  • Öncelikle Mozilla Firefox tarayıcınızdan Add-ons eklentiler kısmına giriniz.

  • Daha sonra Add to Firefox sekmesine tıklayın ve eklenti kurmaya hazır hale gelin.
  • Context Fon uygulamasını tarayıcıya kurduktan sonra, beğendiğiniz herhangi bir yazı fontunun üzerine gelin, seçin ve sağ tıklayın. Karşınıza çıkan seçeneklerden en alttaki, yazının fontudur.

İki tarayıcı için de eklentileri başarılı bir şekilde kurduktan ve işlemleri adım adım takip ettikten sonra, artık istediğiniz fontların isimlerini sorunsuz bir şekilde bulabileceksiniz. Daha sonra da fontu, uygulamanızın fontlar sekmesine bularak kullanabilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*