Şok Market Çalışma Şartları – Şok Markette İşe Nasıl Girilir?

Şok markette işe nasıl girilir sorusuna gelin birlikte cevap verelim. Artık sitemizde bu tarz içeriklere yer vereceğiz. Bu verileri kaynaklarından elde ederek gerçeğe en yakın şekilde vermeye özen göstereceğiz.

Vereceğimiz bu bilgiler hiçbir zaman yüzde yüz doğrudur veya kesindir gibi algılanmamalı. Nitekim her vakit her şey değişebilir.

Şok Markette Çalışmak ve Kariyer

Şok Yıldız Holding bünyesine geçtiğinden beri sık sık olarak büyümeye ehemmiyet verdi ve ciddi bir büyüme süratine ulaştılar. Sürekli mağaza açıyorlar ve bu halde yanı sıra sık sık istihdam olanağı getiriyor. Tabi bunun yanı sıra mağazalarda sirkülasyon sürati da çok yüksek diyebiliriz. Çalışanlar amacıyla yükselme basamaklarını tırmanmak da çok zor değil. Düzenli olarak yukarı doğru da bir yükseliş sürati var. Çünkü sık sık mağaza açılması ve sirkülasyonun çok olması tecrübeli elemanların ehemmiyetini arttırıyor.

Şok Markette Sistem Nasıl İşliyor?

Mağaza büyüklüğüne göre personel adedi değişmekle birlikte bir mağazada 3 şahıs de olabilir 5 şahıs de ya da 6 şahıs de. Burada büyüklük, ciro, eleman adedinin durumu gibi faktörler belirleyicidir. Bununla birlikte eksik kalma gibi hallerde yaşanabilmektedir.

  • Hiyerarşik Düzen;
  • Mağaza Personeli
  • Master
  • Mağaza Sorumlusu

şeklindedir. Burada unutulmaması gereken discount market olan Şok’ta bu sistemin keskin olmayışıdır. Herkes her işi yapılabilir mantığı benimsenir. Yeri geldiği vakit mağaza mesulü kasa açar, yeri geldiği vakit master yeri siler gibi. Kim neye müsaitse o işi yapmaya çalışır. Hiyerarşi daha çok mağazanın işleri ve işletilmesiyle alakalıdır.

Şok Market Maaşları 2017

Mağaza Personeli: 1300 – 1500 TL 3. ayın neticesinde artış söz hususu olabilir.

Master: 1700 – 1900 TL

Mağaza Sorumlusu: 2000 – 2500 TL

Bu maaş ücretleri değişkenlik gösterebilir. Fakat son zamanlarda Şok Market’in çalışanlarına verdiği ortalama maaşlar bu şekildedir. Bununla birlikte birtakım yan haklar verilebilir. Çek, şok kart gibi. Yol ve yemek ücreti verilmemektedir. Çalışma saatleri değişiklik göstermektedir. Bazı hallerde ful çalışmanız gerekebilir. Ve bu hal uzun vakit alabilir. Bunları göz önünde bulundurmanız da yarar bulunmaktadır.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*