TTNet Aboneliğini İptal Ettirmek

Günümüzde evinde internet kullanan kullanıcılar, TTNet aboneliği yüzünden bir hayli sıkıntı yaşıyor diyebiliriz. Aboneliğini iptal ettirmek isteyen insanlarımız, türlü bahanelerle karşı karşıya geliyor. Peki sorunsuz bir şekilde aboneliği iptal ettirmek için hangi yolları izlemeliyiz?

TTNet aboneliğini kapattırmak için, modem teslimini yapmak zorundasınız. Aksi taktirde yapacağınız işlemler hiçbir işe yaramayacaktır.

Müşteri Hizmetlerini Arayın

Yeni sisteme göre ilk olarak müşteri hizmetlerini aramalısınız. Aradığınız müşteri hizmetleriyle, interneti kapattırmak için görüşeceğinizi belirtmek zorundasınız ve doğru kısma yönlendirilmelisiniz. Görüştüğünüz müşteri hizmetleri personeli, ilk olarak aboneliğinizi kapatmamak için bir sürü bahane dile getirecektir ve sizi abonesi olarak tutabilmesi için, elinden geleni yapacaktır. Yeni kampanya önerileri yapacak ve aboneliğinizi tanıdığınız birinin evine taşıyabileceklerini söyleyecektir. Müşteri hizmetlerinin bütün laflarına, ‘’Kapattırmak istiyorum.’’ Sözüyle karşılık vermelisiniz. Böyle bir yol izlerseniz, kapattırma yolunda emin adımlar atmış olursunuz. Müşteri temsilcisi ile görüşmeniz bittikten sonra, interneti kapattırmak istediğiniz sisteme düşmüş olacaktır. Geri tek bir işleminiz kaldı.

Telekom Müdürlüğü’ne Gitmelisiniz

Müşteri temsilcisi ile işiniz bittikten sonra, Telekom Müdürlüğü’ne giderek işlemlerinize devam edebilirsiniz. Müdürlüğe ulaştıktan sonra işlemlere başlamadan önce sizden TC kimlik numaranız istenecek. Bilginizi verdikten sonra abonelikle ilgili tüm bilgileriniz, personelin ana ekranına düşecektir. Yanınızda götürdüğünüz modemi, işlem yaptığınız kişiye teslim etmelisiniz. Modemi teslim ettikten sonra, TTNet aboneliğiniz tamamen sona eriyor. Fakat bu işlemler sırasında bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunuyor.

1-) TTNet aboneliğinizi iptal ettirirken, sizden ücret talep edilirse kesinlikle ücret ödememelisiniz. Bu hizmet ücretsizdir.

2-) Tilgin marka modemle beraber fibernet kullanıyorsanız, yanınıza aldığınız modemle beraber yanında ikinci aparatını da Telekom Müdürlüğü’ne teslim etmelisiniz. Eğer bunun teslimini yapmazsanız, 200 TL modem ücreti olarak sizden ücret alıyorlar.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*