YDUS’da Kalem Veriliyor mu?

Tıpta yan dal uzmanlık sınavı, ÖSYM’nin her yıl yaptığı periyodik sınavlarından birisidir. Sadece tıp öğrencilerinin girebildiği bu sınavda binlerce doktor adayı mesleki bilgilerini yarıştırarak yan dal eğitim hakkı kazanmak için yarışıyorlar. ÖSYM bu gibi çok katılımcılı sınavlarda güvenliği en üst düzeyde tutarak adaylar arasında herhangi bir haksız rekabeti önleme ve kopya çekilmesini önleme amacıyla birçok araç ve gereci kendisi temin ediyor.

Bu araç ve gereçler sınavda ihtiyaç duyacağınız kalem, silgi, kalem tıraş, peçete, şeker ve yedek kalem ÖSYM tarafından temin ediliyor ve sınava adayların dışarıdan getirmesi kesinlikle yasaklı maddeler arasında yer alıyor.

Bunun dışında sınavda üstünüzde eğer ki bir telefon ya da herhangi bir kablosuz iletişim aracı olan kulaklık ve kolye, bilezik, küpe, broş, kağıt peçete kağıdı, soyulmamış su ya da herhangi bir kesici-delici alet adayların üzerlerinde bulunursa sınavları iptal ediliyor. Fakat bunlara başörtü iğnesi dahil değil. Bilginiz olsun.

Herkese sınavda başarılar.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*