A101 İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Uygun fiyatıyla ve hesaplı alışverişiyle özellikle öğrenci kısmının uğrak yeri olmayı başaran A101, diğer marketler zincirinden sonra ortaya çıkmasına rağmen, rakiplerini geçerek Türkiye genelinde 7000’in üzerinde mağazasını açmayı başarmıştır. Buna nazaran şubelerinin fazla olmasıyla beraber, şubelerine yeni personeller de arayan firma, bakalım personellerini hangi şartlarla ve hangi maaşlarla çalıştırıyor?

A101 Çalışma Şartları

A101 firmasında normal tarifeyle çalışan personeller, günde net olarak 8 saat çalışmaktadır. Çalışılan bu sürecin içerisine yemek ve çay molaları da dahil edilmiştir. Ayrıca çalışanlarına haftada bir güne mahsus izin veren firma, bünyesinde 1 yıldan fazla çalışmış personellerine de 14+2 günlük yıllık izin hakkı tanıyor.

A101 firması için en merak edilen konulardan birisi de mesai ödemesi diyebiliriz. Firmada resmi tatiler dışında herhangi bir mesai ödemesi bulunmuyor. Normal günlerde fazla çalışmanız gerekse de, bunun karşılığını ufak çağlı denkleştirmeler ile alabiliyorsunuz. Fakat dediğimiz gibi resmi tatillerde çalışırsanız kesinlikle mesai ödemesi alabiliyorsunuz.

A101 Maaşları

A101 firmaları küçük çaplı olduğu için bünyede 3 farklı rütbe bulunuyor.Bunları da mağaza müdürleri, mağaza müdür yardımcıları ve personeller olarak ifade edebiliriz.

Firmada çalışan normal personeller aylık olarak 1.600 – 1.750 TL arasında maaş almaktadır. Mağaza müdür yardımcıları 1.750 – 2.500 TL arasında ve mağaza müdürleri de 2.000 -2.750 TL arasında maaş almaktadır.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*