Aras Kargo Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Türkiye’nin dört bir yanına ürünlerimizi yetiştirmeye çalışan ve gönderilerine kesinlikle özen göstermeyi başaran Aras Kargo, hiç şüphesiz son yıllarda en çok tercih edilen kargo şirketlerinden birisi olmuştur. Uzun zamandan beri ülkemizde hizmet veren ve günden güne gelişme gösteren Aras Kargo, kısa sürede tüm ülkede faaliyet göstererek, yaptığı işin özenini de ortaya koymuştur. Yeni şubelerine de eleman ihtiyacı duyan şirket, özenli personel arayışına girdi. Peki Aras Kargo bünyesinde çalışmak isteyen insanlar, ne gibi şartlarla karşılaşabilir, ne kadar maaş alır?

Aras Kargo Çalışma Şartları

Aras Kargo bünyesindeki çalışma saatleri standart olarak 8 saattir. Çalışılan 8 saatin içerisine çay ve molaları da dahil edilmiştir ve bünyede çalışan tüm personellere de haftalık bir gün izin yapma hakkı tanınmıştır. Kargo şubeleri Pazar günleri çalışmadığı için, izin günleri genellikle Pazar günleridir. Aynı zamanda firmada 1 yıllık çalışma geçmişiniz olduğu zaman, yıllık izin hakkınızdan da faydalanabiliyorsunuz.

Aras Kargo Maaşları

Aras Kargo bünyesinde çalışan personellerin maaşları değişiklik gösterebiliyor. Firmadaki dağıtım personelleri asgari ücret alırken, büro yetkilileri de asgari ücretin %10 fazlasını alabiliyor. Son olarak firmadaki şube müdürlerinin de asgari ücretin neredeyse 3 katını aldığını söyleyebiliriz. Ayrıca firmadaki tüm personellere de maaşının %10 tutarı kadar yemek ücreti veriliyor ve firma prim sistemiyle de çalışıyor.

Kısacası Aras Kargo bünyesinde çalışacağınız zaman Maaş + Prim + Yemek gibi alternatifleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

1 Yorum var

  1. Merhaba Ben Güzide Şekili Pamukkale Üniversitesi Dış Ticaret mezunuyum.Mersin’in Tarsus ilçesi Yunus emre mahallesinde ikamet etmekteyim.Aras kargoda çalışmak istiyorum. Bilgisayar ,İşaret dili, İlk yardım, Afet bilinci sertifikalarım mevcuttur. Eğitim sürecim içerisinde araştırma, öz motivasyon ,girişimcilik ve farklı yetenekler edinme noktasında kendimi geliştirdim. Özgeçmişimde de görebileceğiniz gibi farklı eğitimlerle ve yaptığım bireysel araştırmalarla kendimi iş hayatına hazırladım. İş yaşamında efektif ve hızlı olmak konusunda son derece özverili ve hevesli olduğumu , pozisyonun getirdiği sorumluluğu merak ve istekle üzerime almak istediğimi belirtmek isterim. İstekli, özenli ve dikkatli çalışmanın bilincindeyim. Bu nedenle size yeteneklerim ve çalışma disiplinim ile katkı sağlayabileceğim noktasında şüphem yok. Sizinle çalışmaktan gurur duyarım.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*