Avea Yedek Sim Nasıl Çıkarılır? Ücreti Nedir?

Avea ülkemizde artık sürekli duyduğumuz ve kullandığımız bir operatör haline geldi. Zamanında öğrenciye yaptığı kampanyalar ile büyük gelişim sağlayarak bugünlere gelen Avea’nın şuan ciddi bir abone sayısı bulunuyor. Bütçelere hesaplı gelen tarifeleriyle insanların dikkatini üstüne toplamayı her seferde başaran bir firma olduğunu söylesek yanlış olmaz sanırım. Bugün sizlerle Avea’da bulunan hattınızın çalınması, kırılması veya başına kötü bir durum gelmesi halinde nasıl yenisi çıkartabiliriz, bunu anlatacağız.

Turkcell ve Vodafone’da olduğu gibi insanlarımız Avea hattını kullanırken de sıkıntılar yaşayabiliyor. Genellikle bu üç büyük firma için yapılacak işlemler aynıdır fakat bugün Avea üzerinden anlatacağız.

Sim kartınızın kırıldığını, kaybolduğunu veya değişik bir nedenden dolayı çalışmadığını düşünelim. İlk yapmanız gereken şey müşteri hizmetlerini aramak değil, en yakın Avea yetkili bayisine gitmek olacaktır. Yakınınızda bir telefoncuya gitmek bu sıkıntıyı çözmeyecektir. Gideceğiniz yerin Avea’nın yetkili servisi olduğunu unutmamalısınız. Gittiğiniz bayide yedek sim başvurunuzu yapmanız ve bu başvuru yaparken hat sahibini yanınızda götürmeniz gerekiyor. Eğer hat sahibi siz iseniz sıkıntı yok ancak hat annenizin veya babanızın üzerine ise mutlaka onlar ile başvuru yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde işlem uygulanmıyor ve boşuna bayiye gitmiş oluyorsunuz. Ayrıca giderken hat sahibinin kimlik bilgilerinin de yanında bulundurmasını unutmayın.

Hat sahibi ile birlikte bayiye gidiyor ve yedek sim başvurusu yapıyorsunuz. Sizden yedek sim çıkartma ücreti olarak 8 lira işlem ücreti istiyorlar. Ardından size yeni sim kartınızı veriyorlar ve yaklaşık 4 saat içerisinde hattınız tekrardan aktif oluyor. Bazı bayiler merkeze bilgi göndermedikleri için bu süre biraz daha geç olabiliyor ama size 12 saat ile 24 saat içerisinde hattınızın aktif olacağını söyleyip gönderiyorlar.

8 lira işlem ücretini bir kez ödediğinizi hatırlatmak isterim. Ayrıca yeni kartınızın içinde yer alan rehberin ve mesajların silineceğini de unutmayın. Geri getirme şansınız bulunmuyor. Eğer kartınızda TL varsa veya tanımlı bir paketiniz var ise aynen kalıyor. Kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Ama gelen mesajları ve rehberi ne yazık ki kurtaramıyorsunuz.

Yedek sim kartın asıl sim kartından tek farkı bulunuyor. Asıl sim kartınızın üzerinde sizin numaranız yazıyorken yedek sim kartında bu numara yazmıyor. Sadece sistem üzerinden o karta geçişiniz 8 lira ücret ile sağlanarak kullanıma devam ediyorsunuz.

Ayrıca unutmadan şu ek bilgiyi de daha önce bu durumu yaşamış biri olarak sizlere aktarmak istiyorum. Yapacağınız işlemin Pazar gününe denk gelmesi işlemleri uzatabilir. Yani Cumartesi gününden başvurduğunuz kartınız Pazartesi günü aktif olabilir. Bu tarz gecikmelerin olması gayet doğal. Eğer gün olarak hafta sonuna yakın bir güne denk gelirseniz aklınızda bulunması açısından söylemek istedim. Sıkıntısız bir yedek hat almak ve açtırmak için en ideal günler haftanın ilk üç günüdür.

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*