Burger King Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Ülkemizin öncü fast food yemek firmalarından birisi olan Burger King, son zamanlarda tüm şubelerinde yoğun günler geçiriyor diyebiliriz. Özellikle genç insanların daha fazla gittiği ve tercih ettiği firma, yeni şubelerini de açıyor ve dolayısıyla yeni personel ihtiyacı duyuyor. Peki Burger King firması, personellerine hangi şartları sağlıyor ve ne kadar maaş veriyor?

Burger King Çalışma Şartları

Burger King’in tüm şubeleri son derece yoğun olduğu için, genellikle tüm pozisyonların yorucu olabileceğini belirtebiliriz. Burger King, personellerine günde 8 saat çalışma şartı koymasıyla beraber bu saatin 1 saatini de personellerin yemek ve çay molaları için ayırmıştır. Aynı zamanda haftada bir gün personellerine izin veren firma, 1 yıllık çalışma süresini dolduran çalışanlarına da 14+2 günlük yıllık izin hakkı tanıyor.

Burger King Maaşları

Burger King maaşlarına göz atacak olursak, maaşların çalışılan pozisyona göre değişkenlik gösterdiğini belirtebiliriz. Kısacası rütbelere göre maaş değişiklikleri görülüyor. Peki bu rütbeler hangileridir?

Ekip Üyesi Personeller: Ekip üyesi personeller, genellikle işe yeni başlayan personellerdir. Ekip üyeleri, asgari ücretle işe başlarlar.

Servis Uzmanları: Firmada 3.ayınızı doldurduğunuzda, gramajlar ve hamburger yapımı konularını içeren sınava girersiniz. Eğer 100 sorudan 80 net bırakabilirseniz servis uzmanı olursunuz ve maaşınız %5 artar.

Supervisor Olmak: Supervisor rütbesi, müdürlükten hemen önce gelen rütbedir. Artık tüm şube size emanettir ve siz sadece şubeyi kolaçan edersiniz. Firmada 6 ayınız dolduktan sonra sınava girebilirsiniz. Kazandığınız taktirde maaşınızda %25 artış olacaktır.

Vardiya Müdürü: Firmada birinci yılınızı doldurduktan sonra, vardiya müdürü olabilmek için sınava girebilirsiniz. Vardiya müdürü olursanız, maaşınızda %80 artış olacaktır.

İş başvurunuz firma tarafından onaylanırsa, artık işe girmeniz çok kolay olacaktır. Yanınızda nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu, öğrenci belgesi, sabıka kaydı, ikametgah kağıdı ve 4 adet vesikalık resim götürerek, işinize başlayabilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*