Cafe Dekorasyonunda Farkı Yakalamak

İnsanların evleri ve iş yerleri haricinde en çok vakit geçirdikleri yerlerden biri de muhtemelen cafelerdir. Özellikle yoğun iş yaşamında mola vermek gerektiğinde sığınılan limanlar olarak karşımıza çıkar. Sadece o değil, şehir hayatının yarattığı kalabalık atmosferde az da olsa kafa dinlemek için tercih edilebilecek yerlerdir. Bunun dışında evinin dışında, damak zevkine uygun özel bir kahve içerken çalışmayı tercih eden insanların da ilk durakları cafelerdir. İnsanlar gürültülü, trafiği yoğun, kalabalık şehir hayatında stresi de yaşamaktadırlar. Cafeler gün içinde dinlenme ve gevşeme mekanları olarak karşımıza çıkarlar. Bir cafe dekorasyon anlamında, onda rahatlamak isteyenlere farklı alternatifler sunmalıdır.

Bir cafenin bulunduğu lokasyon, hitap edeceği kesim, yaş aralığı gibi etkenler verilecek hizmeti etkilemektedir. Cafenin insanlara sunacağı hizmette öne çıkacak noktaların ne olacağı da önemlidir. Yemek veya kahve, içecek gibi ürünlerin hangisinde özel bir yol izleneceği cafenin çizgisini belirleyecektir. Cafe dekorasyonu tüm katmanlarıyla içe koyulmalıdır. Bir müşteri cafeden içeri girdiği an ortamın ferahlığına yoğunlaşacaktır. Ondan sonra koltukların rahatlığı ön plana gelecektir. Cafelere insanlar bir şeyler içip rahatlamaya gelebilecekleri gibi, çalışmaya da gelebilirler. Bu yüzden oturacak geniş alanlarla birlikte çalışma ortamı sunacak alanların varlığı da önemlidir. Cafe tasarımında kullanılan renkler önemlidir. Bütünlük sağlaması açısında kullanılan malzemenin, sandalye, koltuk, masa gibi eşyaların birbiriyle uyum içinde olmasına dikkat edilir.

İlginizi Çekebilir http://www.ucicmimarlik.com/cafe-dekorasyonu/

Bir cafenin tercih edilmesini kolaylaştıran unsurlar, cafenin kendize özel hizmet alanları, yiyecek içecek ürünleri olabileceği gibi, sağladığı konfor da öne çıkar. Günümüzde hemen her her yerde cafelerin biri kapanıp diğeri açılmaktadır. İnsanlar bir iş kurmak istediklerinde akıllarına cafeler gelmektedir. Bu düşünce yapısı cafelere olan ihtiyacı göz önüne sermektedir. Ancak şu var ki, bazı cafeler yıllara meydan okurken bazıları birkaç ayda kepenk indirmektedir. Kiminin başarılı olup kiminin olamamasının sebebi cafenin sahip olduğu ruhla açıklanabilir. Bir cafenin özel gıda ürünleri müşterileri kendisine çekecektir. Bunu destekleyecek en önemli detay ise tabii ki cafenin mobilyaları, genel atmosferi yani dekorasyon parçalarındaki uyumdur.

Daha fazlası için http://www.ucicmimarlik.com/

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*