Mcdonalds İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Hazır yiyecek ürünlerinin devi olan Mcdonalds, kısa sürede yakaladığı başarısıyla, ülkemizde yabancı sermayeli şirketlerden en büyüğü olarak gösterilmektedir. Yüzlerce bölgeye satış mağazası kuran ve binlerce personel yetiştiren firma, gün geçtikçe gelişmeye ve şubelerini genişletmeye devam ediyor. Yeni şubelerine de yeni personeller arayan firma, bakalım personellerine ne gibi çalışma şartları sunuyor ve ne kadar maaş veriyor?

MCDonalds Çalışma Şartları

Mcdonalds firmasında günlük çalışma saati, 8 saat olarak belirlenmiştir. Bu sürece yemek molası da dahil olduğu için, yaklaşık 7.5 saat aktif olarak çalışmanız gerekecek. Ayrıca haftada bir gün izniniz olduğu gibi, yıllık izninizi hak ettiğinizde de tatilinizi yapabilirsiniz. Vardiyalı bir sistemle çalışan firma, bazen geç saatlere kadar yoğunluktan dolayı açık kalabiliyor. Eğer akşamcı vardiyada bulunuyorsanız ve firmadan çok geç ayrılıyorsanız, firmanın kendi servisi sizi evinize kadar bırakabiliyor.

MCDonalds Maaşları

Mcdonalds firması, personellerine çalıştıkları saat üzerinden ödeme yapmaktadır. Günlük belirtilen süre boyunca eksiksiz bir şekilde çalışırsanız, aylık asgari ücret civarlarında bir ücret alabilirsiniz. Maaşınızı saat hesabına göre alacağınız için, fazla çalıştığınız süre boyunca yine ödemenizi eksiksiz bir şekilde alabiliyorsunuz. Ayrıca firma, sadece servisi gece geç kalan personeller için uyguluyor ve tüm personellerin de yemek ücretini karşılayarak, satışa göre prim de uygulayabiliyor.

Kısacası Mcdonalds firmasında Maaş+Prim+Yemek gibi imkanlardan faydalanarak çalışabiliyorsunuz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*