Migros Kasiyer İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Migros firması, daha önceden de belirttiğimiz gibi kısa sürede gelişme gösteren dev bir market zinciri haline gelmiştir. Daha önceleri normal personellerin çalışma şartlarını incelesek de, Migros firmasının kasiyer şartlarına değinmemiştik. Firmada kasiyer olarak çalışmanın şartları ve maaşları hakkında birçok merak edileni, sizlere anlatacağız. Peki bakalım Migros, kasiyerlerini hangi şartlarla çalıştırıyor ve ne kadar maaş ödemesi yapıyor?

Migros Kasiyer Çalışma Şartları

Migros firmasında normal personellerin çalışma saati 8 saat olarak belirlenmiştir ve bu süreç kasiyerler için de aynen devam etmektedir. Ayrıca firma bünyesindeki vardiyalarınız da değişiklik gösterebilir. Kimi zaman sabahları firmaya gelirsiniz, kimi zaman da öğlenleri. Tabii ki bu geliş süreniz, siz ve kasiyer arkadaşlarınızın ortak düşünceleriyle oluşturulmaktadır. Kısaca küçük bir istişare yapabilirsiniz.

Firmada günlük olarak fazla çalışırsanız ve bu çalışma günlerinizin arasına resmi tatilleri de eklerseniz, sıkıntısız bir şekilde Migros firmasında hakkınızı alabilirsiniz. Kısacası Migros firmasında çalışırsanız tamamen sendikal haklara da sahip oluyorsunuz.

Migros Kasiyer Maaşları

Migros kasiyer ücretlerine bakacak olursak, firmanın sizlere asgari ücretten %10 daha fazla ücret vereceğini söyleyebiliriz. Ayrıca 3 ayda bir koşulsuz şartsız maaşınızın 3/1’ini prim olarak alıyorsunuz ve aylık düzenli gıda yardımını da alabiliyorsunuz. Son olarak belirtelim ki, firmanın şubelere koyduğu aylık satış kotası açılırsa, tüm personel yine maaşlarına ek olarak prim alabilirler.

Ayrıca firmada kasiyer olarak çalışacaksanız, kesinlikle büyük açıklar vermemeye dikkat etmelisiniz. Küçük açıklar maaşınızdan kesilse bile, zamanla artan açıklar sizi işinizden edebilir.

 

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*