Çamaşır Makinesi Suyu Alıp Hemen Bırakıyor

Çamaşır makinesi temel çalışma prensibine göre seçilen programın yıkama koşullarına göre su alımı gerçekleştirir. Kademeli olarak gerçekleştirilen su alımının ilkinde makine suyu alıp, hemen boşaltırsa bu durumda makinede bir problem olduğuna işaret etmektedir. Yani yıkama suyunu alan çamaşır makinesinin öncelikle yıkama işlevini yerine getirmesi gerekmektedir. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra program kuralları dahilinde mutlaka sıkma fonksiyonuna geçerek, suyu boşaltması gerekir. Ancak çamaşır makinesinin yıkama suyunu alıp, hemen boşaltması makinenin yıkama programını da başlatamamasına neden olur. Bu nedenle de çamaşır makinesi sürekli olarak hata vermeye başlar. Bu durumda uzman Kurtköy Bosch Servisi teknikerleri tarafından gerekli olan onarım için öncelikle makinenin suyu alıp, tekrar bırakmasına neden olabilecek etkenler analiz edilmektedir.

Tam donanımlı servis araçları ile en kısa zaman dilimleri içerisinde ilgili adrese ulaşabilen uzman Ümraniye Bosch Servisi teknikerleri tarafından çamaşır makinesinin yıkama suyunu alıp, tekrar boşaltmasını sorununun çözümü yerinde servis müdahaleleri ile gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda da çamaşır makinelerinde yıkama suyunun alınmasının ardından hemen suyun boşaltılması sorunu temel olarak makinenin su tahliye hortumunda meydana gelen bir problemden kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Çamaşır makinesinin aldığı yıkama suyunu program sonunda boşaltmasını sağlayan su tahliye hortumunun uygun pozisyonunda olması bu işlevin sorunsuz şekilde yerine getirilebilmesi açısından çok önemlidir.

Uzman Şerifai Bosch Servisi teknikerleri kendilerine bu doğrultuda gelen çamaşır makinesi arıza durumu için öncelikli olarak su tahliye hortumunun uç kısmının makineye göre çok alçak bir pozisyonda olup, olmadığını veya yere düşüp, düşmediğini kontrol eder. Çünkü genel olarak bu problemin görülmesinde en önemli nedenlerden birisi budur. Çamaşır makinesinin su tahliye hortumu yıkama koşullarına göre uygun pozisyona getirilir. Böylelikle yıkama suyunun alındıktan sonra makine tarafından hemen boşaltılması sorunu giderilir. Bu şekilde çamaşır makinesinin yıkama programına geçiş yapamaması sorununun çözümü de sağlanır. Garantili ve yerinde servis hizmetleri ile faaliyetlerini sürdüren servis merkezine çağrı merkezi numaraları üzerinden 7 gün 24 saat kesintisiz olarak ulaşarak, kolay bir şekilde dünya standartlarındaki ekonomik servis çözümlerinden yararlanılabilir.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*