Decathlon İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Hem dünya çapında güzel bir nitelik yakalayan hem de ülkemizde kısa sürede yayılan Decathlon, hala gün geçtikçe gelişmeye devam eden firmalardan birisi. Spor alanında orijinal ve kaliteli ürünler satan firma, birçok sporcu tarafından tercih ediliyor. Sporcu olmaya hazırlanan ve ünlü sporcuların tercih ettiği Decathlon, yeni şubelerine de personel arıyor diyebiliriz. Peki bakalım firma, personellerine ne gibi çalışma şartları sunuyor ve ne kadar maaş ödemesi yapıyor?

Decathlon Çalışma Şartları

Decathlon firmasında günlük çalışma süresi 8.5 saat olarak belirlenmiştir. Kısacası yasal olarak haftada 45 saatten fazla çalışmanız asla mümkün değil. Çay ve yemek molalarınız da bu sürece dahildir ve personeller haftada bir gün izin yapma hakkına sahiptirler. Eğer firmada personel olarak çalışmaya başladıysanız ve işinize sorunsuz şekilde devam ediyorsanız, 1 yıl çalışma süresini doldurduktan sonra 14+2 günlük yıllık izin hakkınızı talep edebilirsiniz.

Decathlon Maaşları

Firmanın maaşlarına bakacak olursak, işe giren yeni personellerin asgari ücretten %20 oranında daha fazla ücret aldıklarını söyleyebiliriz. Ayrıca prim usulüyle de çalışan firma, personellerinin yemek masraflarını da karşılıyor. Lakin yemek paraları, maaşa ek verilmiyor ve multinet benzeri kartlara yatırılıyor. Yemek parası her restoranda geçerlidir ve alışveriş merkezlerinde de kullanılabilir.

Kısacası firma bünyesinde Maaş+Prim+Yemek gibi imkanlarla çalışabiliyorsunuz.

Firmanın işe alım süreci biraz uzun olduğu için, kesinlikle internet üzerinden başvuru yapmanızı önermiyoruz. Firmanın genel merkezine veya herhangi bir şubesine giderek başvuru yaparsanız, alım süreciniz hız kazanabilir.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*