Facebook’a Hikayeler Özelliği Geldi!

Hikayeler özelliği, ilk başlarda Instagram üzerinden kullanılıyordu. Instagram’a özgü olan bu uygulama, Whatsapp’ın güncellenmesiyle Whatsapp uygulamasına da getirilmişti. Facebook, WhatsApp ve Instagram aynı bünyede çalıştıkları için, bu özellik Facebook uygulamasına da getiriliyor.

İlk olarak Instagram uygulamasında kullanılan ve geliştirilen hikayeler özelliği, WhatsApp uygulamasına da eklendi. WhatsApp kullanıcıları büyük bir şokla karşılaştı ve yeni güncelleme birçok kullanıcı tarafından olumsuz karşılandı. Hikaye özelliğinin sosyal medya uygulamalarına gelmesiyle, Snapchat uygulaması da kullanıcı kaybedebilir. Geçtiğimiz günlerde hikayeler özelliği WhatsApp’da kullanılmaya başlanınca, Snapchat uygulaması kullanıcı kaybetmemek için yeni çalışmalar başlatmıştı. Facebook’un yapacağı son hamle de Snapchat uygulamasını hayli zora sokacak gibi görünüyor.

Facebook uygulaması için çalışmalar hala devam ediyor. Facebook’da oluşturulacak hikayeler özelliği, tüm kullanıcılar ile aynı anda buluşabilecek. Güncelleme ile yeni özelliğin eklenmesinin yanı sıra, uygulama için iyileştirmeler de aynı güncelleme paketinin içinde yer alacak.

Uygulamanın yararlı olup olmayacağı hakkında analistler de yorum yaptılar. Analistlere göre büyük firma ve şirketler hikayeler özelliğini sıkça kullanacak ve reklam yapabilecekler. Bu durum da kullanış potansiyelini arttıracak. Bir sonraki güncelleme ile beklenen hikayeler özelliğinin performansını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*