Galaxy S8 Bluetooth 5.0 Sürümünü İlk Kez Kullanacak

Son zamanlarda merakla beklenen Galaxy S8 modeli, sonunda tanıtıldı. Tanıtım sırasında cihazın göze çarpan birçok farklı özelliği vardı. Sanal asistanı, ekran boyutu ve çalışma hızıyla göz önünde daha fazla değere sahip olan S8, Bluetooth 5 özelliğini barındırabilen ilk akıllı telefon unvanına da sahip oldu.

Bluetooth 5 sürümü, son zamanlarda duyuruldu fakat hiçbir cihaz üzerinde uygulanamamıştı. Bunu ilk kez Samsung Galaxy S8 modelinde kullanmayı başardılar. Bluetooth 5 sürümü, eski sürümlere göre daha farklı özellikler barındırıyor.

Dosya aktarımı ve çekim gücü olarak daha da iyileştirilmiş sürüm olan Bluetooth 5, 240 metre boyunca çekim alanı sağlayabiliyor. Ayrıca dosya gönderimi de çok hızlı sağlanabiliyor. Bazı zamanlarda dosya aktarımı yapıldığında, dosyaların kalitesi de bozulabiliyordu fakat Bluetooth 5 sürümünde bu tamamen iyileştirilmiş ve artık böyle bir sorunla karşılaşılmıyor.

Bluetooth 5 teknolojisi sayesinde, aynı anda iki kulaklığa da kablosuz olarak müzik aktarılabilecek. Müzik severler de Bluetooth 5 sürümü sayesinde daha da mutlu olacaklar.

Bluetooth 5 sürümü, ilk kez Galaxy S8 modelinde kullanıldı. Önümüzdeki günlerde ve aylarda yeni cihaz tanıtmayı planlayan şirketlerin, bu teknolojiyi kullanıp kullanmayacağı da merak konusu olmaya başladı.

Önümüzdeki zamanlarda diğer markaların bu teknolojiye yer verip vermeyeceğini hepimiz göreceğiz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*