Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunuyla İlgili Açıklama Geldi!

Geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy S8 modelleri için, bir sıkıntıdan söz ediliyordu. Kullanıcılar, bu sıkıntıyı içeren resimleri çekerek sosyal medya araçlarında sıklıkla paylaştılar. S8 modellerinde, ekran parlaklığını tamamen arttırdığımızda, ekranın kırmızı renk tonuna girdiğinizi gördük. Bu durumun bir sorunu teşkil ettiğini düşünen kullanıcılar ise uzmanlardan cevap bekledi. Çok geçmeden Samsung tarafından bir açıklama yapıldı.

Üretim Hatası Değil

Samsung’a göre yaşanan bu durum, üretim hatası olarak görülmüyor. Çünkü bu problem, S8 serilerinin hepsinde görülmedi. Sadece ilk satışlarda ve ilk kullanışlarda görülen bu durum, Samsung için bir üretim hatası değil ama, sistemsel bir çip hatası.

Uzmanlara göre kırmızı ekran problemi, büyük bir sorunu beraberinde getirebilir. Kırmızı ekran sorununun, grafik birimlerine bağlanmış hatalı bir çipin oluşumundan meydana geldiği bildirildi. Durum böyle devam ederse, uzmanlara göre cihazların hepsinde kırmızı ekran problemi baş gösterebilir. Şuan için Samsung, cihazlarını geri çağırma gereği duymuyor. Eğer üretim hatası olsaydı, cihazlar geri çağrılabilirdi.

Bazı uzmanlara göre de, kırmızı ekran sorunu ekran boyutundan kaynaklanıyor. Söylenenlere göre 18.5:9 ekran, cihaz üzerinde stabilite sorunu yaşıyor. Bu sorun yüzünden de kırmızı ekran problemiyle karşılaşabiliyoruz.

Kırmızı ekran problemiyle karşılaşan kullanıcılar, cihazın ayarlar kısmına girerek bu durumu ortadan kaldırmaya çalışabilir. Ayarlar sekmesinden Renk dengesi seçeneğine girerek, bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Denemekte fayda var diye düşünüyoruz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*