GAP Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Giyim mağazaları arasından belli bir potansiyel yakalamayı başaran GAP, özellikle giyim sektöründe iş arayan personellerin daha da gözdesi olabiliyor. Çünkü çalışma şartlarına göre daha güzel ücretler ve primler veren firma, şu sıralar da iş başvurularının çoğunluğunu kabul edebiliyor. Peki GAP firmasına iş başvurusunda bulunacak insanlar ne gibi çalışma şartlarıyla karşılaşacak ve ne kadar maaş alabilecekler?

GAP Çalışma Şartları

GAP, giyim sektörünün öncülerinden birisidir. Personellerine günlük 8 saat çalışma şartı getiren firma, bu çalışma süresinin içerisine 1 saatlik yemek molasını da dahil ediyor. Ayrıca gün içerisinde personeller tarafından anlaşmalı olarak ayrıca ihtiyaç molası da alınabiliyor. Bir yılını doldurmuş çalışanlar, yıllık izinlerini kullanma hakkına sahip oluyorlar ve isterlerse yılda bir sefer 14 gün yıllık izin kullanabiliyorlar. GAP, personellerine yol ve yemek yardımı yapmakla beraber personellerine alışveriş indirimini de uyguluyor. Ayrıca yüksek potansiyele sahip bir mağazada çalışıyorsanız yaptığınız satışa göre de güzel primler alabiliyorsunuz. Son olarak GAP firmasına başvuru yapmak isteyenlere hatırlatalım ki, sayım günleri personellerin çoğunun sabaha kadar çalışma zorunluluğu bulunuyor. Çünkü sayım ekibi geldiğinde, sayım bitene kadar personellerin de orada bulunması gerekiyor. Sayımda yer alan personeller ertesi gün izin kullanabilir veya öğleden sonra vardiyasına geçebilirler.

GAP Maaşları

GAP firması tarafından verilen maaşlar, belirli bir sınıra tabi tutulmuyor. Fakat firma Satış Personellerine en az 1.600 TL, Mağaza Müdür Yardımcısına 1.800 TL ve Mağaza Müdürlerine de 2.000 TL maaş veriyor.

Verilen bu miktarların net olduğunu söylemek doğru olmaz. Çünkü satış başına verilen primlerle bu ücretler tamamen değişebiliyor.

Satış primleri firmada %2 bandında olduğu için Satış Personelleri en az 1.900 TL maaş alabilirler. Mağaza Müdür yardımcıları 2.000 TL ve Mağaza Müdürleri de 2.500 – 3.000 TL aralığında maaş alabilirler.

 

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*