Gratis Çalışma Şartları ve Maaşlar 2021

Özellikle bayanlarımız tarafından oldukça dikkat çeken mağazalardan birisi olan Gratis, son zamanlarda yaptığı indirimlerle de başarılı bir satış ve doluluk potansiyeli yakalamış durumda. Bu nedenle iş sirkülasyonunda artış yaşanırken, bu yoğunluğa karşın da yeni personellere ihtiyaç duyuluyor. Peki Gratis firmasında çalışmanın şartları nedir ve maaşları ne kadardır?

Gratis Çalışma Şartları

Gratis mağazaları, Türkiye’nin en büyük kozmetik mağazalarından birisidir. Bayanlarımızın da özellikle dikkatini çeken mağaza zinciri, kısa sürede üstün bir başarı yakalayarak birçok yeni şube açmıştır. Tabii ki açılan bu şubelerde, binlerce personel de çalışıyor.

Gratis, personellerini 2 vardiya üzerinden çalıştırıyor. Birinci ekip mağazaya gelerek mağazayı açar ve daha sonra akşam vardiya ekibinin gelmesiyle mağaza sorumluluğu ikinci ekibe devredilir. Bu süreçte ikinci ekip mağaza kapanana kadar orada bulunmak zorundadır. Aynı zamanda personeller için, günde 8 saat çalışma zamanı oluşturulmuştur. Bu sürece yemek ve çay molaları da dahildir. Çalışma şartlarının özel günler haricinde pek de zor olduğunu söyleyemeyiz. Ayrıca her personel, mağazada haftada bir izin alma hakkında sahiptir. Aynı zamanda mağazada resmi günlerin haricinde mesai durumu söz konusu olmuyor.

Gratis Maaşları                                                                     

Gratis firmasına reyon personeli olarak başlarsanız ilk başlarda asgari ücret kadar maaş alırsınız. Daha sonra işinizde başarılı olursanız bu miktar asgari ücretin %30’u kadar yükseliyor. Ayrıca Gratis, her çalışanına özel kartlar veriyor ve aylık olarak maaş haricinde bu kartlara 300-350 TL yemek parası yüklüyor. Yüklenen yemek maaşını dilerseniz market alışverişlerinde de kullanabiliyorsunuz. Firmanın mağaza yöneticileri ise yaklaşık 2000-2500 TL maaş almaktadır.

Gratis firmasına başvuru yapabilmek için kariyer sitelerini takip edebilir, dilerseniz şubelerden birine giderek yüz yüze görüşme imkanı da bulabilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*