Miniso Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Miniso firması, Japon sermayesi altında olan ve ülkemizde ev ürünleri hizmeti veren büyük bir perakende zinciridir. Önceleri adını pek duymasak da, insanlarımızın yeni gözdesi olmayı başaran Miniso firmasında çalışma şartları da oldukça rahat diyebiliriz. Ayrıca çalışma şartları ve maaşlarını da tek karede hesaba alırsak, gerçekten de çalışmaya değer bir firma olarak görünüyor. Peki Miniso firmasında çalışmaya başlayan personeller, ne gibi şartlarla ve maaşlarla karşılaşacaklar?

Miniso Çalışma Şartları

Miniso firmasında günlük çalışma saati 8 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca gün içerisinde vereceğiniz yemek ve çay molaları da bu süreye dahil edilmiştir. Vardiyalı bir sistemle çalışan firma, haftada bir vardiya dönüşümünü değiştiriyor. Yani her hafta çalışma şartlarınızda ufak oynamalar meydana gelse de, bu durum asla sizi zorlamıyor. Ayrıca personellerine haftada bir gün izin veren firma, bünyesinde bir yılını dolduran personellerine de yıllık 14+2 gün izin hakkı tanıyor.

Miniso Maaşları

Prim uygulamasıyla personel çalıştıran Miniso’da yeni işe giren personeller asgari ücretle işe başlarlar. Firmanın belirlediği ciro miktarı aşılırsa personeller maaşlarının 4/1’i kadar primle ödüllendirilirler. Miniso firması personellerinin yol ve yemek ücretlerini de karşılıyor. Yemek ücretleri ayrı olarak multinet gibi sistemlere yatırılırken, yol ücretleri de maaşa ek olarak veriliyor. Firma bünyesinde remi tatil günlerinde ek mesai yaparsanız, mesai ücreti de alabilirsiniz. Bunun dışında mesai ücreti almanız mümkün olmayacaktır.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*