Gmail’i Bilinmeyen Özellikleri İle Daha Kolay Kullanın!

Hemen hemen her şirket ve her kullanıcı, Gmail üzerinden mail gönderip bazı görüşmeler yapabiliyorlar. Bazı kullanıcılar, Gmail’in hiçbir kolaylığa sahip olmadığını söylüyor. Aslında Gmail, gerçekten büyük kolaylıklar sağlıyor fakat çoğu kullanıcı bu kolaylıkları aktif etmeyi bilmiyor.

Gmail Kolaylıkları

Mesela gönderdiğiniz bir mailde yanlışlık yaptığınızı düşündünüz veya mailinizi yanlış kişiye gönderdiniz. Göndermiş olduğunuz maili kurtarmak için ayarlar sekmesinden genel kısmına girmelisiniz. Orda ‘’gönderilen maili geri alın’’ seçeneğini işaretleyerek bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Okumak istediğiniz bir maili ise, bütün maillerin arasında kaybettiniz ve bulamıyorsunuz. Sizin için önem taşıyan bu maili ayarlardan inbox bölümüne girerek kurtarabilirsiniz. İnbox bölümünün içerisinde ‘’önce okunmamış mesajları göster’’ seçeneğine tıklarsanız mail karşınıza gelecektir.

Moomerangmail uzantısını tarayıcınıza kurarak, istediğiniz mailleri istediğiniz saatlerde gönderebilirsiniz. Eklenti sayesinde saat gelene kadar beklemenize gerek kalmayacak ve göndereceğiniz mailleri kolaylık zamanlayabileceksiniz.

Gmail kullanıcıları en çok bu durumlarla karşı karşıya gelebiliyorlar. Bu durumların düzeltilebileceğini bilmeyen kullanıcılar da doğal olarak sitem etmeye başlayabiliyorlar. Biraz araştırma ve inceleme yoluyla tüm işlemlerinizi istediğiniz gibi gerçekleştirmeniz mümkün. Ayrıca çok yakında Gmail ile para transferi özelliği de Türkiye’de kullanıma açılacak.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*