VAIO, Phone A Modelini Duyurdu!

Sony’nin eski markası olan VAIO, 2014 yılında Sony ile ilişkisini kesmişti. VAIO’nun ilişkisinin kesilmesiyle beraber bu marka farklı şirketler tarafından yönetilmeye başlandı. Bu şirketler de son zamanlarda tanıttığı akıllı telefonlar ile ön plana gelmeye başlamıştı. Şirketler, tekrar bir araya gelerek VAIO adına yeni cihaz olan Phone A modelini duyurdu.

Daha önce de Phone Biz serisine imza atıldığı için, Phone A serisi de Biz serisinin devamı olarak biliniyor. Duruş bakımından ilk seriye benzese de Phone A, daha güçlü bir sisteme sahip.

Phone A’nın ekran kapasitesi 5.5 inç boyutunda. Aynı zamanda ekranda Full HD kalite kullanılırken, Qualcomm orta segmentli 617 model işlemci de kullanılıyor. 3 GB Ram kapasitesine sahip olan Phone A, işletim sistemi olarak da Android işletim sistemini barındıracak.

Ürünün ne zaman satışa sunulacağı bilinemezken, şimdilik sadece Japonya pazarlarında satılması bekleniyor. Cihazı başlangıç serisi olarak düşünen şirket, ileri zamanlarda cihazı tüm dünya piyasasına tanıtabilir.

Phone A serisinin, Phone Biz serisinden en önemli farkı da işletim sistemi olarak biliniyor. Phone Biz serisinde Windows işletim sistemi kullanılırken, Phone A serisinde ise Android işletim sistemi kullanılacak.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*