Skype Lite, Eski Sürümler İçin Kurtarıcı Olacak!

Bazı uygulamalar, eski Android cihazlar için artık kullanılmaz hale gelebiliyor. Bunun sebebi de eskiyen telefonların sistem seviyelerinin geri kalması ve buna karşın uygulamaların sık sık güncellenmesidir. Güncelleme yapılan uygulamaların seviyeleri de yükseltilmiş oluyor ve eski cihazlar bu uygulamaları kaldıramayabiliyor.

Özellikle son zamanlarda şirketlerin yoğun olarak kullandığı Skype, artık eski cihazlar çalışmıyor. Bunun sebebi de Skype’nin sürekli güncelleme alması ve cihazların seviyelerinin uygulamaya göre düşük kalmasından kaynaklanıyor.

Skype bu duruma da bir kolaylık sağlamak için çalışmalara başladı. Son zamanlarda adı sıkça duyulan Skype Lite, eski cihazlarda da çalışabilecek. Normal uygulamaya göre sistemi ve boyutu daha küçük tutulan Skype Lite, 2G bağlantı hızında bile çalışabilecek.

Bu uygulama henüz yayılmasa da, önümüzdeki günlerde mutlaka yayılacaktır. Şirket kullanıcıları, sürekli Skype bakma ihtiyacı duyuyor. İş görüşmeleri, şirket görüşmeleri ve şahsi görüşmeler için genellikle Skype kullanılıyor. Skype’nin kameralı görüşme kalitesi ve sesli görüşme kalitesi de neredeyse telefonlardan daha iyi bir hal almış.

İlerleyen günlerde de Skype Lite uygulaması popüler bir uygulama haline gelebilir.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*