iOS Kullanıcılarına Twitter’dan Hafıza Müjdesi

Twitter, yapacağı son güncelleme ile iPhone kullanıcılarını sevindirecek. Twitter, telefonların depolama alanlarını oldukça doldurur hale geldi. Sosyal medya üzerinden paylaşılan resimler, videolar ve twitler, telefon hafızasının dolmasını daha hızlı hale getiriyordu. Hafızası dolan telefonda resim çekmek, resim indirmek ve paylaşım yapmak da olanaksız hale gelmeye başlıyordu.

iPhone kullanıcıları, üstün kapasiteli telefonların pahalı olması sebebiyle 16 GB depolama birimle telefonları tercih ediyorlar. Bu durumda da hafızası çabucak dolan telefonlarda işlem yapamamak, kullanıcıları hayli sinirlendiriyordu.

Depolama hafızası dolan telefonlarda, birçok özellik kullanılmaz hale geliyordu. Sosyal medya tarafından oldukça meşgul edilen depolama, sürekli temizlenme isteği içerisindeydi. Bu sebeple her dakika ön bellek temizlemek gerekiyor, bu durum da hayli can sıkmaya başlıyordu.

Twitter, iPhone kullanıcıları için müjdeli haberi verdi. Uygulamalarına yapacakları güncelleme ile, hafızalar artık kısa sürede dolmayacak. Yapılan güncellemeyle beraber ön belleğe yük yarı yarıya azaltılmış olacak. Telefonunuzun ön belleğini haftada iki sefer temizliyorsanız, bu durumu haftada bir sefere indirebileceksiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*