Sanal Asistan Bixby, Siri’yi Sollayacak!

iPhone cihazlarında kullanılan sanal asistan Siri, dev bir rakiple karşı karşıya geliyor. Samsung, piyasaya yeni süreceği Galaxy S8 modelleri için bir sanal asistan kullanacak. İlk defa Samsung bu sanal asistan özelliğini kullanacak ve Bixby adlı bu asistan, Siri’den kat kat akıllı olabilecek.

Samsung’un sanal asistanı Bixby, sizin sesli komutlarınızı algılayabilecek. Kullanabildiğiniz tüm uygulamaları da kontrol eden Bixby, sesli ve dokunmatik komutlarınızı anlayarak kısa süre içerisinde istediğiniz işi yerine getirebilecek.

Söylentiler arasında ise Bixby sanal asistan’ın yapay zekaya sahip olabileceği bulunuyor. Söylentilere göre Bixby, cihaz içerisinde tanımlanamamış veya eksik tanımlanmış komutları da algılayarak sizin istediğiniz şeyleri yine de yerine getirebilecek. Bixby’in yapımcısı ise, insanların robotlara değil, robotların insanlara uyması gerektiğinin altını çiziyor. Yapılan bu açıklama da Bixby asistanın yapay zekaya sahip olabileceği ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Sanal asistan Bixby, ilk etapta sadece İngilizce ve Korece dillerini anlayacak. Kısa süre sonra Türkiye’de satılmaya başlanacak olan Galaxy S8’lerde ise Türkçe destekli sanal asistan karşımıza gelecek.

Tüm bu iddiaların doğru olup olmadığını ise, S8 modeli satışa çıkınca hep beraber göreceğiz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*